Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, savivaldybės ir gydymo įstaigos raginamos ruoštis antrai viruso plitimo bangai bei kaupti apsaugos priemonių rezervą. Tokį rezervą turi Tauragės rajono savivaldybė, nuolat atsargas pildo ir ligoninė.
Kaupia rezervą
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė kaupianti valstybinį asmeninės apsaugos priemonių (AAP) rezervą, kurio užtektų dviem mėnesiams nepertraukiamo naudojimo. Turėti vieno mėnesio rezervą planuojama įpareigoti ir gydymo įstaigas bei savivaldybių administracijas.
Gegužės pradžioje SAM nurodė gydymo įstaigoms, kad nuo birželio 1 d. jos pačios turės organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Jos buvo informuotos, kad darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.
Savivaldybes ir gydymo įstaigas sukaupti reikiamą kiekį rezervo siekiama įpareigoti įstatymų projektais. Juose numatyta, kad ūkio subjektai, įskaitant asmens sveikatos priežiūros įstaigas, kitos įstaigos ir savivaldybių administracijos bus įpareigotos apsirūpinti AAP kaupiant jų atsargas tam tikram laikotarpiui, taip užtikrinant darbuotojų saugumą ir nepertraukiamą įstaigų veiklą kilus pandemijai.
Pranešime spaudai skelbiama, kad padidėjus susirgimų skaičiui ir išaugus apsaugos priemonių poreikiui, iš pradžių būtų naudojamas gydymo įstaigų turimas rezervas. Jam pasibaigus, įsijungtų savivaldybių administracijų aprūpinimo mechanizmas ir tik išnaudojus visas atsargas AAP būtų tiekiamos iš valstybės rezervo.
Planuojama, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui.
Tauragėje situacija nėra įtempta
Tauragės rajono savivaldybės atstovas Kasparas Bertašius teigia, kad jau šiuo metu savivaldybė yra sukaupusi apsaugos priemonių rezervą.
„Šiandien jame yra beveik 50 tūkst. vienkartinių kaukių, 28 tūkst. vienkartinių pirštinių, daugiau kaip 7000 vnt. FFP2 ir FFP3 respiratorių, 2 tūkst. litrų rankų ir paviršių dezinfekcinio skysčio, 1900 vienkartinių ir 157 daugkartinių kombinezonų“, – išvardijo atstovas, pridurdamas, kad iki šiol mokyklas apsaugos priemonėmis aprūpindavo taip pat savivaldybė.
Atsargomis rūpinasi ir pati ligoninė. Tačiau jos vadovas Liutauras Indriuška atviras – didesnį kiekį atsargų būtų sudėtinga sandėliuoti.
– Pirmiausia, reikia turėti kur sandėliuoti. Antra, reikia turėti iš ko pirkti. Kas mėnesį užsakinėti mums yra lengviau. Kai tik atsargos sumažėja, vėl užsakome. Kai kurie tiekėjai nutraukė sutartis, teko naujų ieškoti. Matyt, nenori ta pačia kaina pardavinėti, – kalbėjo ligoninės vadovas.
L.Indriuška patikino, kad nuo pat karantino pakilusios apsaugos priemonių kainos į ankstesnį lygį negrįžo. Tikėtina, kad ir patys tiekėjai šias priemones iš gamintojų perka brangiau. Kiek tiksliai ligoninė šiuo metu turi atsargų, vadovas nepatikslino, tačiau jo aiškinimu, nuolat rūpinamasi, kad bent mėnesiui jų pakaktų.
Paklaustas, koks šiuo metu mobiliojo tyrimų punkto užimtumas, ligoninės vadovas neslėpė, kad jis besąs menkas.
– Šiandien jau turėjome 11 žmonių, nors galėjome aptarnauti 30. Numatyta, kad kita darbo diena bus ketvirtadienis, – priešpiet žurnalistei sakė pašnekovas.
Naujų atvejų – 10
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per vakar dieną laboratorijose nustatyta 10 naujų susirgimų koronavirusu. Iš viso šia infekcija serga 382 žmonės, o pasveikę jau 1645. Taip pat kol kas izoliacijoje yra 144 žmonės.
Skelbiama, kad per vakar dieną ištirta 1390 ėminių. O iš viso per viruso plitimo laikotarpį šalyje ištirta daugiau nei 527 tūkst. ėminių. Daugiau nei 145 tūkst. ėminių laboratorijas pasiekė iš mobiliųjų tyrimo punktų.