Reprezentacijai – šimtai tūkstančių eurų

Dalintis:

Šokoladas, pyragai, pledai, namų kvapai, žvakės, gėlės, sėklos, kelionės, maitinimas beveik visose Tauragės miesto kavinėse – visiems šiems daiktams ir paslaugoms įsigyti Tauragės rajono savivaldybės administracija 2022 metais pasirašė sutarčių už beveik 200 tūkstančių eurų. Ar tikrai visos šios išlaidos būtinos ir kam atiteko saldžios bei šiltos dovanos, kas už valdiškus pinigus ragauja gurmaniškus patiekalus ir ar tikrai mokesčių mokėtojai privalo sumokėti už savivaldybės administracijos darbuotojų kalėdinį vakarėlį?

Maitinimo sutarčių – už 70 tūkst. Eur

2022 metais Tauragės rajono savivaldybės administracija reprezentacinėms prekėms ir paslaugoms įsigyti, kelionėms finansuoti, maitinimo paslaugoms teikti sutarčių su įvairiais tiekėjais pasirašė už beveik 200 tūkstančių eurų. Kai kurios sutartys galioja metus ar dvejus. Tai reiškia, kad visų numatytų lėšų savivaldybė neišleido – pavyzdžiui, kavinėms už suteiktas paslaugas, jei tokių bus, atsiskaitys per dvejus metus.

Vien maitinimo paslaugų savivaldybė pernai pasirašė už 70 tūkstančių eurų. Jos sudarytos su dauguma Tauragėje veikiančių kavinių ir restoranų. Tiesa, dauguma sutarčių į viešąją sistemą neįkeltos – traktuojama, kad tai mažos vertės pirkimai, todėl sutartys neprivalo būti viešinamos. Nurodomi tik pardavėjai, iš kurių paslaugos perkamos.

Maitinimo sutartis, kurią galima pirkimų sistemoje pamatyti, –  pernai gegužę su UAB „Verslas kitaip“, tai yra restoranu „Holivudas“, pasirašyta maitinimo paslaugos įsigijimo sutartis už 12 999 Eur (sutartis galioja iki 2024 m. birželio). Pagal susitarimą restoranas savivaldybės svečiams ar kitiems asmenims vieno maitinimo metu turės patiekti trijų rūšių karštųjų patiekalų (iš jautienos, kiaulienos, paukštienos, bulvių, žuvies ar vegetariškų), šaltųjų užkandžių, kavos, arbatos, sulčių ar vandens su citrina, po desertą – pyragėlių, vaisių, vieno kąsnio sumuštinių (asmeniui – 10), įvairių daržovių.

Maitinimo paslaugų sutarys buvo pasirašomos beveik kas mėnesį: sausį – su UAB „Bacas“ (5000 Eur) ir UAB „Juraja“ (5000 Eur); kovą – su V.Lidžienės viešojo maitinimo įmone (6050 Eur, „Mergelių užeiga“) ir V.Dedūrienės įmone (6050 Eur, kaimo turizmo sodyba Griežpelkiuose); gegužę, be minėto „Holivudo“, – su UAB „Kara“ (2000 Eur, kinų maisto restoranas) ir UAB „Sumuštinis“ (5000 Eur); birželį – su Pagramančio bendruomenės centru „Gramančia“ (2420 Eur); tą patį mėnesį pirkti ir degustaciniai pietūs iš Šakių bendrovės „Vilkenta“, viešoje erdvėje prisistatančios kaip Kidulių krašto vyninės (už 617 Eur, tą mėnesį vyko miesto šventė, todėl buvo vaišinami į Tauragę atvykę svečiai); liepą – su UAB „Castle Lounge“ (6048 Eur) ir UAB „Šaukštelis“ (6048 Eur); rugsėjį – vėl su UAB „Bacas“ (6048 Eur), nors su šia įmone viena maitinimo sutartis jau buvo pasirašyta sausio mėnesį; spalį – su naujuoju restoranu „Sodai“ (6048 Eur) ir gruodį – su UAB „Rūsys“ (6048 Eur).

Kepinių ir saldainių – už tūkstančius eurų

Maisto įsigijimas toli gražu nesibaigia. Sausio mėnesį su bendrove „Naujoji rūta“ pasirašyta saldainių įsigijimo sutartis už 4000 Eur. Balandį su Šilalės įmone „Senoji kepyklėlė“ pasirašyta sutartis konditerijos gaminiams pirkti už 2000 Eur. Birželio mėnesį nuspręsta pasirašyti sutartį su UAB „Smaližius X“ taip pat konditerijos gaminiams pirkti (6048 Eur). Liepą – dar vienas kepinių ir konditerijos gaminių pirkimas, tačiau nenurodyta, iš ko, – už 6048 Eur. Lapkričio mėnesį su bendrove „Hanzos brasta“ sudaryta 6048 Eur vertės sutartis maisto prekėms įsigyti, o su UAB „Rūta“ suderėta dėl šokolado gaminių už 6048 Eur. Gruodžio mėnesį su bendrove „Eiventa“ pasirašyta dar viena konditerijos gaminių pirkimo sutartis už 6048 Eur.

Pirko žvakių, namų kvapų ir pledų

Už biudžeto lėšas pernai gausiai sudaryta sutarčių įvairioms dovanoms pirkti – su prekybos centru „Lidl“ už 6040 Eur suderėta dėl dovanų kortelių įsigijimo, iš „Office day“ – reprezentacinių prekių už 1190 Eur, su bendrove „Dovanų artelė“ pasirašyta sutartis reprezentacinėms prekėms įsigyti už 13 662 Eur. Su prekybos centru JYSK pasirašyta sutartis dėl dovanų kuponų įsigijimo už 6037 Eur. Iš MB „Meno akcentai“, prekiaujančios vyriškais kaklaryšiais, nupirkta vyriškų aksesuarų už 246 Eur. Iš bendrovės „Nostra“ įsigyta pledų už 5670 Eur, o iš bendrovės „Baltijos arsenalas“ – drabužių už 907 Eur. Ši bendrovė prekiauja karine apranga.

Ir tai toli gražu ne pabaiga – už 1000 Eur savivaldybė nuomojo pokylių salę, sudaryta dar daugybė sutarčių balionams, girliandoms, svečių apgyvendinimui viešbučiuose, valdininkų kelionėms apmokėti, suvenyrams, atvirukams, kalendoriams, plakatams, namų kvapams, žvakėms pirkti. Gėles savivaldybė trejus artimiausius metus pirks iš Sandros V. (sutarties vertė – 6048 Eur). Pirkta įvairių reprezentacijos prekių nenurodant pardavėjų.

Sportinė parodomoji programa, įsigyta iš „Storm media Lt“ gegužę kainavo 4000 Eur. Už 450 Eur žurnale „The Baltic Times“ spalio mėnesį savivaldybė publikavo straipsnį apie Tauragę.

Klausimai – atsakymai

Savivaldybei išsiuntėme klausimų apie keletą konkrečių pirkimų 2022 metais. Atsakymus redakcijai atsiuntęs savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius pabrėžė, kad „svarbu atkreipti dėmesį, kur yra faktinės išlaidos, o kur tik maksimalios sutarčių vertės, kurios paprastai nėra pasiekiamos. Dažnai panaudojama tik nedidelė dalis lėšų arba net visai nepanaudojama“.

„Tauragės kurjeris“. Sausio mėnesį buvo pasirašyta sutartis su „Naująja Rūta“ (4000 Eur), o lapkričio mėnesį su UAB „Rūta“ (6048 Eur) saldainiams ir šokolado gaminiams pirkti. Kam dovanojami šie gaminiai? Žinome, kad tarybos nariai gavo dovanų, kas dar?

Savivaldybės atstovas. Saldainiai ir šokolado gaminiai buvo įsigyti šventėms ir reprezentacinėms reikmėms. Gaminiai buvo dovanoti švietimo įstaigų vadovams, seniūnams, įmonių, viešųjų ir biudžetinių įstaigų vadovams, valdybų nariams, Garbės piliečiams (kurie dalyvavo padėkos vakare) ir kt.

TK. Maitinimo paslaugų sutartys 2022 metais pasirašytos su 10 įmonių už bendrą maždaug 67 tūkstančių Eur sumą. Kas valgo šiuose restoranuose ir kavinėse, kodėl reikia tiek daug maitinimo sutarčių?

SA. 67 000 Eur yra tik bendra pirkimo vertė dvejiems metams, tai nėra faktinės išlaidos. Su skirtingomis įmonėmis yra sudaromos sutartys, kad būtų galimybė rinktis maitinimo vietą pagal galimybes ir situaciją. Maitinimas organizuojamas svečių priėmimui, taip pat prieš šventes vyko savivaldybės vadovų pietūs su buvusiais merais, įstaigų vadovais, kunigais. Be to, dalis sutarčių su maitinimo įstaigomis buvo sudarytos dėl karo įvykių Ukrainoje, kai į miestą pradėjo vykti ukrainiečių šeimos ir siekėme užtikrinti būtinąją pagalbą.

TK. Kovo mėnesį pasirašyta sutartis su „Lidl“ (vertė 6040 Eur) dėl dovanų kortelių įsigijimo. Kam dovanojamos šios kortelės?

SA. Lėšos nėra panaudotos. Pirkimas buvo atliktas dėl atvykstančių ukrainiečių aprūpinimo maistu ir būtiniausiomis priemonėmis.

TK. Liepos mėnesį pasirašyta sutartis su JYSK dėl dovanų kuponų (6037 Eur). Kam dovanojami šie kuponai?

SA. Kuponai skirti reprezentaciniais tikslais. 6037 Eur yra tik sutarties vertė, kol kas nieko nėra pirkta.

TK. Rugpjūčio mėnesį pirkta paslaugų iš kelionių agentūros „Tūkstantis mylių“ už 2060 Eur. Kas ir kur keliavo?

SA. Savivaldybės ir kitų įstaigų vadovai vyko į Prancūziją. Už šią sumą buvo pirkti skrydžio bilietai ir apgyvendinimas.

TK. Rugsėjo mėnesį iš MB „Meno akcentai“ pirkta vyriškų aksesuarų už 243 Eur. Kas įsigyta ir kam dovanota?

SA. Buvo pirkti į rūbus segami žiogeliai su Lietuvos atributika. Suvenyrai panaudoti reprezentacijai vykstant į Sakartvelą.

TK. Tą patį mėnesį pasirašyta sutartis su UAB „Dovanų artelė“ už 6048 Eur sėkloms, rašikliams ir namų kvapams pirkti. Kam šios dovanos teikiamos?

SA. Reprezentacijai, atvykstantiems svečiams, renginių metu.

TK. Rugsėjį iš „Tūkstančio mylių“ vėl pirktos kelionės paslaugos už 1280 Eur. Kas ir kur keliavo?

SA. Savivaldybės vadovai ir kiti specialistai vyko į Sakartvelą pas miestą partnerį.

TK. Spalio mėnesį iš UAB „Nostra“ įsigyta pledų su logotipu už 5670 Eur. Koks logotipas ir kam pledai dovanojami?

SA. Pledai su Tauragės logotipu tai buvo kalėdinės dovanos administracijos darbuotojams.

TK. Lapkričio mėnesį iš UAB „Viragė“ nuomota banketinė salė už 1000 Eur. Kas ten vyko?

SA. Administracijos darbuotojų šventinis (kalėdinis) vakaras.

TK. Gruodžio mėnesį iš UAB „Baltijos arsenalas“ pirkta aprangos (karinės) už 907 Eur. Kam skirta ši apranga?

SA. Už šią sumą pirkti specialūs darbiniai rūbai viešosios tvarkos specialistams. Žieminės ir vasarinės aprangos komplektai, avalynė.

TK. Visus metus pirkta konditerijos gaminių. Kam šie gaminiai skiriami?

SA. Reprezentacijai, atvykstantiems svečiams, susitikimų metu.

***

Žurnalisto komentaras. Duobėtais kultūros sostinės keliais kovo 5-ąją dardėdami į rinkimų apylinkes prisiminkime, kiek jie mums kainuoja. Visi šie pirkimai inicijuoti savivaldybės administracijos vadovybės, o ją į šiltas kėdes pasodinsime mes, rinkėjai. Kai valdžios atstovai mums pasakys, kad savivaldybė neprivalo apmokėti pasibaigusio projekto psichologų darbo, kad per mažai pinigų valstybė skiria keliams prižiūrėti, prisiminkime, už kiek jie nupirko reprezentacinių prekių, kiek tūkstančių iš biudžeto „kanceliarinėms“ prekėms išleido tarybos nariai. „Suvalgyti“ šokolado už 10 tūkstančių eurų reikia sugebėti.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. As suprantu rinkimai arteja..tai, gal tada bukim saziningi iki galo ir deklaruokime, kam priklauso taurages kurjeris..tada suprasime, kad siame straipsnyje, turetu buti zyma: “politine reklama apmoketa is tos ir tos partijos”..

  2. Tauragiškė on

    AČIŪ RAMUNEI žurnalistei nepabijojus publikuoti savivaldybės darbuotojų saldų gyvenimą už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus.

Palikite komentarą