fbpx

Rezervo karių mokymų finalas – pratybos miške

Dalintis:

Tris savaites Kęstučio batalione aktyviojo rezervo kariai dalyvavo mokymuose. O šią savaitę prasidėjo mokymų finišo tiesioji – pratybos Šilinės miškuose.

Kaip informavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, mokymuose dalyvauja 132 įvairaus amžiaus kariai. Bataliono atstovas patikslino, kad kai kurie kariai privalomąją pradinę karinę tarnybą atliko dar 1993 metais, o kiti – vos 2015-aisiais. Į aktyviojo rezervo karių mokymus tarnybą atlikusius karius gali pakviesti iki kol šiems sukanka 60 metų.

– Šiuo metu vyksta vertinamosios lauko taktinės pratybos. Tai yra baigiamoji mokymų fazė, kurios metu kariai vykdo kolektyvinio rengimo užduotis būrio sudėtyje. Pratybų metu atlieka taktinį žygį pėsčiomis, vykdo pasalas ir pasalos vietos žvalgybą, įsirenginėja mūšio pozicijas, vykdo gynybą, – pasakojo trečiadienį viršila Darius Stanaitis.

Po lietingos antradienio nakties, trečiadienį kariai Šilinės miškuose buvo jau susiruošę – pasislėpę ir ginkluoti laukė inscenizuoto užpuolimo. Kelis skirtingus užpuolimo scenarijus stebėjo bei vertino bataliono vadas pulkininkas leitenantas Vytis Andreika.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovė paaiškino, kad nuo liepos 1 dienos įsigaliojo nauja Karo prievolės įstatymo redakcija. Pagal ją, aktyviojo rezervo kario atliekamos tarnybos aktyviajame rezerve trukmė – 10 metų nuo išleidimo į atsargą. Prievolininkai dalyvauja mokymuose, kurie gali trukti nuo 20 iki 60 dienų – laikotarpį nustato kariuomenės vadas.

„Rezervo kariai atrenkami pagal karines specialybes ir vėliausiai atlikę (t. y. pabaigę privalomąją pradinę karo tarnybą prieš 10 metų, po to prieš 9 metus ir t.t.) ir taip pat prioritetas teikiamas savo noru pateikusiems prašymus“, – patikslino Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovė Giedrė Kazlauskienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą