Rinkimai baigėsi: laukiame pirmųjų rezultatų

Dalintis:

Rinkimų diena baigėsi – 20 val. rinkimų apylinkės visoje Lietuvoje užvėrė duris. Atsakingiausia rinkimų dalis prasideda apygardų rinkimų komisijoms, dirbsiančioms visą naktį. Tauragės rinkėjai 13-ąjį Seimą rinko gana vangiai: aktyvumas drauge su išankstiniu balsavimu – 43 proc.

Kaip praneša Vyriausioji rinkimų komisija, savo balsus, rinkdami 13-ąjį Lietuvos Seimą, atidavė 47,16 proc. visų rinkėjų. Tauragės rinkimų apygardos rinkėjai buvo pasyvesni nei šalies vidurkis – prie balsavimo urnų atvyko, namuose ir per išankstinius rinkimus balsavo 43 proc. apygardos rinkėjų. Aktyviausiai Tauragės apygardoje balsavo Trepų gyventojai – savo valią išreiškė per 52 proc. šios apylinkės rinkėjų.

Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės toks Tauragės rinkėjų aktyvumas nenustebino. Panašiai tiek rinkėjų balsavo ir per ankstesniuosius Seimo rinkimus. Paprašyta apibendrinti rinkimų dieną, G.Rakauskienė pasidžiaugė, kad ji Tauragėje, neskaitant nedidelių nesklandumų, praėjo be incidentų. Jokių rinkimų pažeidimų, G.Rakauskienės teigimu, neužfiksavo ir policija.

– Tauragėje rinkimai praėjo labai ramiai, iš policijos negavome jokių pranešimų apie rinkimų pažeidimus, nes jų tiesiog nebuvo. Pati tuo pasidomėjau asmeniškai. Mažų nesklandumų, neesminių skundų iš rinkėjų buvo, kaip ir visoje Lietuvoje. Buvo žmonių, nepatenkintų, kad negalėjo balsuoti, nes jų gyvenamoji vieta deklaruota ne Tauragės savivaldybėje, – tuoj po 20 val. kalbėjo G.Rakauskienė.

Rinkimų komisijos pirmininkė pranešė, kad balsuoti negalėjo ir keletas Tauragės savivaldybėje gyvenančių bei čia savo gyvenamąją vietą deklaravusių piliečių, neseniai grįžusių iš užsienio, nes kai kurie registro duomenys buvo nespėję „suvaikščioti“, o rinkėjai neturėjo pažymos apie savo deklaruotą gyvenamąją vietą.

– Kai kuriais tokiais atvejais padėjome rinkėjams, – sakė G.Rakauskienė.

Komisijos pirmininkės teigimu, jokių nesklandumų nekilo ir dėl apsaugos priemonių. Visi rinkėjai į rinkimų apylinkes atėjo su veido kaukėmis, dauguma turėjo savo rašiklius. Rinkimų komisijos apsaugos priemonėmis buvo aprūpintos. Prie rinkimų apylinkių durų rinkėjams buvo siūloma dezinfekuoti rankas komisijų turimu dezinfektantu.

– Visų apylinkių komisijos buvo pasiruošusios suteikti apsaugos priemonių rinkėjams, jei jie būtų neturėję savo, bet to neprireikė, – sakė G.Rakauskienė.

Rinkimų komisija planuoja dirbti visą naktį. Kartu su ja laukiame pirmųjų rezultatų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą