Rudeniškas grožis atsivers pažintiniuose takuose ir atodangose

Dalintis:

Žalią lapiją netrukus pakeis rudeniškai spalvoti lapai, todėl artėjant Bobų vasarai verta planuoti išvykas į gražiausius parkus. Visai netoliese esantis Pagramančio regioninis parkas rekomenduoja pažintinius takus ir atodangas.

Vos prasidėjus rugsėjui, Pagramančio regioninis parkas informavo, kad grįžta į įprastas vėžes ir šeštadieniais nebedirbs. Nors ne visi lankytojai tuo patenkinti, esą kaip tik turistauti dirbantieji gali tik savaitgaliais, kitokių galimybių tiesiog nėra.

– Daug metų taip dirbame – vasaros šeštadieniais turistų daugiau, tai dirbdavome, o rudeniop jų kur kas mažiau. Be to ir finansiškai nepajėgtume visus metus šeštadieniais dirbti. Rudeniop daugiau atvyksta moksleivių ekskursijos, užsako edukacijas, žygius. Tačiau šiemet nesitikime daug tokių sulaukti, kai toks laikas, – kalbėjo laikinai Pagramančio regioniniam parkui vadovaujantis Sigitas Mėlinavičius.

Paklaustas, kokias vietas rekomenduotų aplankyti rudenį, laikinasis vadovas tvirtino, kad nepamirštamus vaizdus dovanoja regioniniame parke esančios atodangos. Viena populiariausių – Genių atodanga, iki kurios gan paprasta atvažiuoti žvyrkeliu, keliaujant link Balskų ir vadovaujantis informaciniais ženklais. Taip pat važiuojantys pro Pagramantį, būtinai užsuka žvilgtelti nuo ten esančios atodangos. Iš viso šis regioninis parkas gali pasigirti net 11 atodangų. Tik ne visos lengvai randamos ir privažiuojamos.

Genių atodanga. Mortos Mikutytės nuotrauka

Vyriausiasis parko ekologas Tomas Kalašinskas tvirtina, kad lapams keičiant spalvą tikras grožis atsivers pažintiniuose takuose. Du iš jų netrukus sulauks remonto, tačiau lankytojams jie liks atviri ir vykdant suplanuotus darbus.

– Planuojame remontuoti Lylavos ir Plynosios pažintinius takus. Pastarasis neseniai remontuotas, tačiau jį ketiname ilginti. Galima ir dabar jais pasivaikščioti, pasidairyti, tačiau kai lapai ims kristi, palis lietus ir upelis patvins, atsivers panoramos, kurias šiuo metu slepia tanki lapija, – direktoriui antrino T.Kalašinskas.

Pagramančio atodanga. Reginos Genienės nuotrauka

Vyriausiasis parko ekologas patikino, kad prie lankytojų centro net ir savaitgalį atvykstantys keliautojai ras padėtus lankstinukus, kuriuose pažymėti lankytini maršrutai. Be to, visa informacija apie gražiausias parko vietas viešinama ir internete. Todėl ir nedarbo dienomis galima užsukti į nematytas vietas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą