SAM: po tyrimo mobiliajame punkte saviizoliacija neturėtų būti pratęsiama

Dalintis:

Iš užsienio grįžę ir saviizoliacijoje esantys asmenys nebežino, ką daryti. Saviizoliacijoje praleidę kone savaitę ir pajutę ligos simptomus ir kreipęsi į karštosios linijos konsultantus sužinojo, kad atlikus testą būtina pratęsti saviizoliaciją, net jei tyrimo atsakymai neigiami. SAM atstovai tvirtina, kad tai nebūtina.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistai gavo sunerimusių skaitytojų žinutes. Vienas iš užsienio grįžęs asmuo teigia saviizoliacijoje jau išbuvęs dalį numatyto laikotarpio ir pajutęs, jog sunku kvėpuoti. Nežinia, ar taip nutiko dėl streso, baiminantis susirgimo, ar dėl kitų priežasčių. Tačiau skaitytojas dar labiau sunerimo po skambučio į karštąją liniją 1808. Asmuo tvirtino išgirdęs, kad po ėminių davimo tyrimams jis turės izoliuotis dar 14-ai dienų, nepaisant to, ar bus patvirtintas susirgimas koronavirusu, ar ne.

Tokią pat informaciją atskleidė ir kitas iš užsienio grįžęs vyras, norėjęs pasitikrinti mobiliajame tyrimų punkte. Tačiau išgirdęs, kad nepaisant jau išbūto laiko saviizoliacijoje, jis nuo tyrimo ėminių davimo vėl turės izoliuotis 14-ai dienų, apsisprendė koronaviruso tyrimą atlikti privačioje laboratorijoje.

„Jeigu važiuoju į mobilųjį patikrinimą, aš privalėsiu 14 dienų vėl būti saviizoliacijoje bei pasirašyti dokumentus dėl neišėjimo iš namų, kitaip grės atsakomybė. Ir nesvarbu, ar tyrimas bus teigiamas, ar neigiamas. <…> Būsiu traktuojamas kaip ką tik grįžęs. Dabar atsirado mokamos įstaigos, tai nebesuku galvos. Tiesiog norėjau dėl savęs bei artimųjų (išsitirti, – aut.past.)“, – redakcijai rašė iš užsienio grįžęs vyriškis.

VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis patikino, kad karštosios linijos konsultantai informavo grįžusįjį teisingai.

– Mes naudojam tokį algoritmą. Sukarščiavęs ar kitus simptomus pajutęs žmogus turi būtinai izoliuotis dar 14-ai dienų, – tvirtino N.Mikelionis.

Visai kitokį atsakymą pateikė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

– Perdavėme žinią 1808, jie turi viduje susitvarkyti, kad vienodai konsultuotų žmones. Jei žmogus grįžo, izoliavosi ir jam dėl kažkokių priežasčių sukilo temperatūra, jis pasidarė testą ir jis neigiamas, tai saviizoliacija skaičiuojama nuo jo grįžimo iš užsienio. Jei simptomai nepraeina, tada gal jam bus siūloma testą atlikti antrą kartą, – tvirtino G.Banaitytė.

Jei vis dėlto testas būtų teigiamas, tuomet taikomas gydymas, kurio trukmė gali būti kiekvienam skirtinga.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą