Sartininkai kuria savo traukos centrą – lankytiną vietą

Dalintis:

Kaimo bendruomenė „Sartupietis“, kasmet gražinanti Sartininkus (Žygaičių seniūnija), šiemet įsigijo ąžuolinių suoliukų ir didžiulių betoninių vazonų. Pasak pirmininko Sauliaus Musvydo, Sartininkų žmonės stengiasi dėl visų: ne tik dėl savų, bet ir dėl turistų, kurie, beje, į Sartininkus užsuka dažnai.  

Bendruomenės „Sartupietis“ pirmininkas pasidžiaugė, kad šiemet iš 1,2 proc. GPM paramos bendruomenė galėjo nusipirkti du ąžuolinius suoliukus ir šešis betoninius rankų darbo vazonus. Saulius Musvydas neabejoja, kad dabar jų gyvenvietės viešosios erdvės taps dar patogesnės ir gražesnės.

– Pernai iš tokios paramos įsigijome stalą, dabar suolus. Vis puošiame kryžiaus kalnelį, juosiamą šimtamečių ąžuolų. Šalia yra bendruomenės 40 arų sklypas, įrengsim parkelį, jau užsėjom žolynuką. Kuriame čia gražią lankytiną vietą. Matome, kaip dažnai turistai sustoja, nes čia yra pavėsinė. Pasėdi, kavos atsigeria, pasigroži. Yra sūpynės, lauko baldai. Gėlių į vazonus prisodinsime, kai tik praeis šalnų pavojus, – vardijo S.Musvydas.

Pasak Sauliaus, kryžių kalnelyje netrukus bus labai gražu, kadangi jis bus naktį apšviestas iš visų pusių prožektoriais. Apšvietimas jau baigiamas įrengti, gyvenvietėje stovi nauji elektros stulpai, jiems finansavimą bendruomenė laimėjo projekte „Idėja Tauragei“. Iš to paties projekto lėšų šalia kalnelio sumontavo stiebą vėliavai, S.Musvydas įgręžęs giliai polį pats jį sumontavo.

– Dabar žmonėms keliauti atsirado toks puikus ratas, ypač kai nuo Žygaičių iki Draudenių išasfaltavo žvyrkelį. Dabar visur asfaltuota, todėl daugėja motociklininkų ir dviratininkų. Juos matome vaikštančius po kryžių kalnelį, žmonės domisi. Vėliau ten pastatysime informacinę lentą, stendus, kas įkūrė kryžių kalnelį, kokią jis turi reikšmę, nes dabar pritrūkom pinigų. Labai smagu, kad mūsų darbai pasitarnauja visiems žmonėms, – džiaugėsi pirmininkas.

Bendruomenės kiemelyje įrengti pavėsinė ir treniruokliai, yra tinklinio, krepšinio ir vaikų žaidimų aikštelės. Įsigytus ąžuolinius suoliukus bendruomenė pastatė prie tinklinio aikštelės, o nupirkti vazonai puoš kiemelį ir kuriamą lankytiną vietą.

– Daug darbų turime padarę, daug projektų parašę ir įgyvendinę. Kai pavartome dokumentus, tai patys nustembame, kad tiek daug. Bendruomenės kiemelyje trinkeles išklojome ir apšvietimą įrengėme. Viskas, ką kaime esame padarę, yra iš bendruomenės projektų. Neseniai teikėme paraišką Žemės ūkio ministerijai dėl tradicinės kraštiečių šventės, mums skyrė lėšų, todėl labai džiaugiamės. Surengsime vietos amatininkų mugę, bus atlikėjų, bus smagu, – atviravo Saulius.

Sartininkuose yra dvi bažnyčios, todėl kaip pastebėjo bendruomenės pirmininkas, čia atvyksta nemažai tikinčiųjų, išeivių iš kaimo, atvažiuojančių aplankyti savo giminių. Gyvenimas Sartininkuose verda, nors kaimas nuo Tauragės nutolęs apie 20 km.

– Atvykę žmonės pasidžiaugia, kad Sartininkai taip išgražėjo. Jaunimo pas mus nemažai. Bendruomenė prieš keletą metų įkūrė vaikų dienos centrą. Su vaikais dažnai važiuojame į ekskursijas, dabar jiems ruošiame šventę. Vasarą vyresni vaikai plauks baidarėmis. Iš pradžių bendruomenei vadovavo mano žmona Sigita, o pastaruosius penkerius metus – aš. Dirbame kartu – žmona rašo projektus, aš labiau ūkiškais dalykais rūpinuosi. Mums visko užtenka, tereikia lankytis renginiuose, yra biblioteka, kultūros skyrius, veiklos daug įvairios, – patikino S.Musvydas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą