Savaitgalį medžiai virto ant automobilių ir laidų

Dalintis:

Savaitgalį siautėjęs smarkus vėjas pridarė nemenkų nuostolių. Ugniagesiai sulaukė 15 prašymų padėti patraukti medžius. Tauragės miesto seniūnas taip pat skaičiuoja nuostolius.

Kaip „Tauragės kurjerį“ šiandien informavo Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), ugniagesiai per savaitgalį sulaukė 15 iškvietimų dėl užvirtusių medžių. Dviem atvejais medžiai buvo užvirtę ant elektros laidų. Tauragės PGT atstovė patikslino, kad abu atvejai užfiksuoti Gaurės seniūnijoje – Puikių kaime bei pačioje Gaurėje esančioje Liepų alėjoje.

Situacijos, kai medžiai užvirsta ant elektros laidų yra ypač pavojingos. Esant tokiam iškvietimui ugniagesiai pirmiausia budi įvykio vietoje, kol atvyksta Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) specialistai ir atjungia nelaimės vietoje elektros srovę. Taip užtikrinama, kad niekas neprisiartintų prie nukritusių laidų ir nenukentėtų. Tik atjungus srovę imamasi medžių šalinimo darbų.

Didžiulė šaka sekmadienį užtvėrė Moksleivių alėją. Skaitytojo atsiųsta nuotrauka

Šeštadienį Tauragės PGT specialistai išskubėjo šalinti ant dviejų automobilių užvirtusio medžio Dainavos gatvėje.

K.Jauniaus gatvėje nuvirtęs gluosnis pirmadienio rytą dar tebebuvo ant šaligatvio – jį turėtų pašalinti įmonės „Dunokai“ specialioji technika. Mieste matyti ir sulankstyti stendai, galybė šakų ir nuo medžių nudraskytų lapų. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus neslepia – po audringo savaitgalio darbo netrūksta.

– Darbinga diena. Kalbėjau su „Dunokais“. Senosiose kapinėse didžiulis beržas nuvirto, K.Jauniaus gatvėje – gluosnis. Parkuose susitvarkysim patys su seniūnijos darbuotojais, o prie didelių medžių reikalinga speciali technika. Mačiau ir kelio ženklų nuvirtusių, – kalbėjo Ž.Majus.

Su didžiuliu beržu prie kapinių tvarkosi „Dunokai“ darbuotojai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Senosiose kapinėse tvora pažeista dviejose vietose – prie pat tvoros stovėjęs didžiulis beržas nuvirto į kapinių pusę, išversdamas dalį tvoros. Tačiau kapinių pradžioje arti tvoros nėra kapų, todėl paminklai liko nepažeisti. Kitoje kapinių pusėje išvirto prie pat tvoros augęs klevas. Šis virto į gatvės pusę, taip pat nepridarydamas žalos paminklams.

Klevas užtvėrė šaligatvį prie senųjų kapinių. Mortos Mikutytės nuotrauka

Seniūnas patikslino, kad gerą medieną sandėliuos. Jei atsiras šeimų, kurioms būtų reikalinga parama malkomis, tai jiems ir teks krituoliai. Dėl to bendradarbiaujama su Tauragės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus specialistais.

Virsdamas medis pažeidė kapinių tvorą. Mortos Mikutytės nuotrauka

Žymos:
Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą