Savaitgalį startavo tradicinės Joninės

Dalintis:

Penktadienį šventinių renginių maratoną atidarė Tauragės kultūros centras, tęsdamas bendradarbiavimą su Taurų nuotykių parku. Estafetę sekmadienį perėmė Pagramantis. Netrukus švęs Dacijonai ir Jovarai.

Karantinui atlaisvinus gniaužtus, prasidėjo Joninių šventimas. Bendruomenės dar nedrąsiai, ieškodamos saugių būdų, planuoja renginius. Šiemet šventiniai renginiai suplanuoti registruojant renginių lankytojus, išdėstant pramogas plačiuose parkuose ar stadionuose.

Taurų nuotykių parke vykusioje amatų šventėje savo veiklas pristatė atvykę amatininkai. Jie ne tik demonstravo savo darbo subtilybes, bet ir dalijosi kontaktais su susidomėjusiais žmonėmis. Taip pat amatų pievelėje liaudies kūrybą ir papročius prisiminti padėjo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro kolektyvas bei ansamblis „Saulėkalnis“.

Joninės Pagramantyje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tradicinę šventę suplanavo ir Pagramančio gyventojai. Čia jau ne vienerius metus laikomasi tradicijos Joninių šventę pradėti apeigomis ant piliakalnio viršūnės. Deglais skambant dainai uždegtas laužas, gintaro deginimo ceremonija ir graži eisena per tiltą link scenos – pradėta kapelų ir šokių šventė „Ant Akmenos krantų“.

Joninės Pagramantyje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Trečiadienį į Jonines kviečia Jovarų bendruomenė. Šventės organizatoriai ragina atvykti jau nusipynus tradicinį vainiką. O kadangi suoliukų skaičius ribotas, būsimiems žiūrovams siūloma pasirūpinti pledu piknikui. Ir ši šventė žada prisiminti liaudies tradicijas: vainikų plukdymą, Jonų ir Janinų bei Rasų pagerbimą, nebus apsieita ir be didžiulio laužo. Koncertuos kviestiniai muzikantai.

Tą patį trečiadienio vakarą numatytos ir „Daci Joninės“. Bendruomenė savo feisbuko paskyroje jau džiaugiasi nuveiktais organizaciniais darbais, dalina padėkas prisidėjusiems.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą