Savaitgalio pramoga: išbandykite beždžionių tiltus

Dalintis:

Pagramančio regioniniame parke gausu kabančių tiltų, o projektas pamatyklietuvoje.lt skelbia tikrą kabančių tiltų žemėlapį, kuriame turbūt visi jie ir sužymėti. Žemėlapyje matyti 9 tiltai Pagramančio regioniniame parke, tačiau parko vadovo teigimu, jų yra 12. Tiesiog būtina juos aplankyti!

Kabantys tiltai neretai vadinami beždžionių tiltais. Internete paieškojus galima rasti informacijos, kad beždžionių tilto pavadinimas kildinamas iš Vietnamo, kur tiltai buvo daromi iš bambuko ir buvo labai nestabilūs. Sakyta, kad juos pereiti galinti tik beždžionė. Laimei, Pagramančio regioniniame parke juos galima įveikti be didesnių sunkumų.

Iš viso pamatyklietuvoje.lt skelbiamame kabančių tiltų žemėlapyje nurodyti 79 tiltai. Visi savotiški, skirtingi. Vienais keliaujant adrenalino dozė garantuota, o kitais pasivaikščiojimai smagūs su nedideliu jauduliuku.

Pasivaikščiojimas tokiu tiltu – atrakcija labai įdomi, juolab žinant, kad ne visi matėme rajono lankytinas vietas, kurios gali kelti tiek smagių emocijų. Tad galima ją drąsiai rekomenduoti tiek tūlam tauragiškiui, tiek į svečius atkeliavusiems draugams iš kitų rajonų.

Iš patirties galime sakyti, kad kelionė prie kiekvieno tilto skirtinga. Daugeliu atveju tenka susitaikyti, kad automobilis po pasivėžinimo žvyrkeliu turės keliauti tiesiai į plovyklą. Iki tiltų taip pat kartais vingiuoja takelis, buvo ir tokių, kai bridome per nušienautą pievą. Daugelis tiltų yra pakankamai geros būklės, kad atlaikytų ir žygeivius dviračiais – praėjusį savaitgalį kaip tik toks žygis ir buvo suplanuotas palei Akmenos ir Jūros upes.

Šįkart šių eilučių autorė išbandė nedaugelį Pagramančio regioninio parko kabančių tiltų. Per kelias valandas spėjome apvažiuoti ir išmėginti penkis tiltus.

Pradėjome nuo tilto per Jūros upę, esančio Ringių kaime, šalia parko lankytojų centro. Nuo jo matyti betoninis tiltas, kuriuo važinėja traktoriai ir automobiliai, o iki kabančio tilto teko paėjėti pieva. Takas gražiai nušienautas, tad sunkiai bristi nereikėjo. Vaikams kilo mintis pažiūrėti, kaip smarkiai gali išsilinguoti tiltas, tačiau vargu ar tai patartina mėginti, nes rimtesnių apsaugų nėra.

Toliau prieš akis Pagramančio miestelis, kuriame – du tiltai. Pirmasis visai priešais piliakalnį, vedantis nuo piliakalnio link stadiono per Akmenos upę. Tvirtas, medinis, su puikiu atsiveriančiu vaizdu. Jį apžiūrėjus pasukome link tolėliau esančio tilto, panašesnio į tikrą, nestabilų beždžionių tiltą. Mes šią vietą pasiekėme apsukę ratą aplink Pagramantį ir atvažiavę prie upės iš stadiono pusės. Ta pati siaura Liepų gatvė veda ir prie upės, nuo kurios kranto matyti Pagramančio atodangos šlaitas – matyti įspūdingas didžiulis skardis.

Kitas mūsų suplanuotas taškas buvo Lakštingalų slėnis. Jame, kaip ir Pagramantyje, yra du kabantys tiltai. Vienas tvirtas, įkurdintas pačiame prižiūrėto parko centre. Perėjome, apžiūrėjome ir padarėme išvadą, kad net ir labiausiai supimo bijantys žmonės juo išdrįs eiti. Apėjus visą pažintinį Lakštingalų slėnio taką, vedantį per mišką, pro nedidelę atodangą ir šlaitu besidriekiančiais laiptukais žemyn, tada pievos takeliu priėjome paskutinį mūsų suplanuotą aplankyti tiltą. Matyti dar baltos lentutės – akivaizdu, ką tik atnaujinimo sulaukęs objektas.

Pagramančio regioniniam parkui laikinai vadovaujantis Sigitas Mėlinavičius pasakojo, kad kabančius tiltus dažniausiai statė patys kaimo žmonės, norėdami turėti susisiekimą su artimiausiais kaimynais kitapus upės. Jo skaičiavimu, parke yra 12 tokių tiltų.

– Tai gal tik tiltą Pagramančio kaime, vedantį link stadiono, darė seniūnija. Kiti – žmonių pastatyti. Vienas jau supuvęs ir nebenaudojamas. Vargu ar jį kas nors atstatys. Mes įtraukiame šiuos tiltus į žygių maršrutus, tačiau pėstiesiems apeiti visus būtų per ilgas kelias. Nebent bandytų įveikti dviračiais, nes nuo pat Rekstukų iki Indijos – nemažas kelio galas. Tačiau žmones šie tiltai tikrai domina, dažnai į lankytojų centrą užsukę turistai klausia, kaip rasti šiuos objektus, – kalbėjo S.Mėlinavičius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą