fbpx

Savaitgalio saulė išviliojo tauragiškius laukan

Dalintis:

Saulėtas oras – prastas karantino sąjungininkas. Tokiu metu, kai bunda pavasaris, ne vienas skuba iš namų pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru. Kol kas tai nėra draudžiama, tačiau būriuotis visgi negalima.

Apie besibūriuojančius jaunuolius nuolat galima pastebėti informaciją feisbuke, kur žmonės vieni kitus ragina mažiau būriuotis, saugoti vyresniuosius ir save, laikytis karantino sąlygų. Būta ir pranešimų, kad iš Tauragės mieste esančių parkų jaunimas išprašytas, mat vaikštinėjo didesniais nei dviejų asmenų būreliais. Saulėtą savaitgalį tokių būrelių būta kur kas daugiau.

Apie tai, kad žmonės būriuojasi ir nepaiso karantino sąlygų, informavo ir viena rajono tarybos narė, pastebėjusi Lakštingalų slėnyje ne tik pilną automobilių aikštelę, bet ir grupėmis, be jokių apsaugų susirinkusį jaunimą.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistai apsilankė savaitgalį prie Draudenių ežero, kur buvo matyti automobilių aikštelėje, tačiau, panašu, saugus atstumas išlaikytas, būriuojamasi nebuvo. Šeimomis žmonės mėgavosi grynu oru ir prie Konvencijos paminklo – riedučiais važinėję vaikai sportavo su kaukėmis.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė pasakojo, kad pareigūnai sulaukė nemažai skambučių iš pilietiškų asmenų. Šie informavo, kad karantino sąlygų nėra sąžiningai laikomasi.

„Savaitgalį policijos pareigūnai lankė viešas vietas, kur dažniausiai buriasi žmonės. Taip pat sulaukė ir pilietiškų asmenų pranešimų, kad būriuojasi jaunimas prie garažų masyvų, Taurų kaime. Gautas ne vienas pranešimas, kad ir greito maisto užkandinės aikštelėje didesnis būrys žmonių, nei leidžia numatytos tvarkos, Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje. Pažeidimų nenustatyta, asmenys yra įspėti“, – dėstė G.Kęsminaitė, pridurdama, kad kol kas protokolų už pažeidimus dar nėra surašytų.

Lietuvos policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis spaudos konferencijos metu atskleidė, kad daugiausiai pranešimų gauta apie viešose vietose besibūriuojantį jaunimą. Nemažai jų buvo nubausta.

Karantinas Lietuvoje kol kas numatytas iki balandžio 13 dienos. Jo metu žmonės raginami maksimaliai vengti viešų vietų, mažiau lankytis parduotuvėse, jei tik yra galimybė – dirbti iš namų. Draudžiama būriuotis po daugiau nei du asmenis, nebent tai būtų vienos šeimos nariai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą