Save izoliavęs Tauragės meras Dovydas Kaminskas kreipiasi į visuomenę: galime turėti Italijos scenarijų

Dalintis:

Susidarius ekstremaliai situacijai šalyje, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kreipiasi į visuomenę.

„Ekstremali situacija dėl koronaviruso. Manau, turime būti labai tiesmuki ir apie susidariusią situaciją kalbėti labai nuoširdžiai.

Grįžęs iš Londono izoliavausi, dirbu iš namų ir visą dieną įjungtas televizorius rodo BBC news, Euronews ir visas lietuviškas žinias bei spaudos konferencijas. Viso pasaulio lyderiai imasi veiksmų, kuriais ribojami žmonių tarpusavio kontaktai.

Kuo mažiau kontakto – tuo mažiau užsikrėtimų.

Todėl išvada tik viena – viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

Turime visi suprasti, kad kalbame apie didžiausią pandemiją per 100 metų, kuriai nė viena pasaulio sveikatos sistema nėra pasiruošusi. Neabejoju, kad kiekvienas, dirbantis sveikatos sistemoje, padarys viską, ką gali, kad padėtų tiems, kam labiausiai reikia. Patikėkite, medikai dirba labai didelėmis perkrovomis, prisiimdami didelę riziką, tačiau ligoninė yra ta vieta, į kurią žmonės pateks dėl mūsų kaltės – nes mes esame nepakankamai atsakingi, sąmoningi ir pilietiški.

Virusas jau nebėra tik atvežtinis, juo žmonės jau dalijasi šalies viduje ir tikrai galime turėti Italijos ar Kinijos scenarijų – taip, tai gali įvykti dėl mūsų kaltės Vilniuje, Kaune ar Tauragėje. Šalyje jau dabar yra tikrai daugiau nei 7 užsikrėtimu virusu atvejai.

Kiek Lietuvoje bus užsikrėtusių – priklauso tik nuo kiekvieno iš mūsų.
Ar Lietuvoje bus mirusių nuo šio viruso – priklauso tik nuo kiekvieno iš mūsų.

Kaip žinote, didžiausia mirties rizika susirgus yra vyresnio amžiaus žmonėms, t.y. 60+.

Bus daug jaunų žmonių, kurie sakys, kad jie viruso nebijo. Atsakymas jiems visiems – dabar nekalbame apie tave – kalbame apie tuos žmones, kurie dėl tavo ateities buvo pasiryžę paaukoti savo gyvybę, tad dabar atėjo laikas tavo atsakomybei pasirūpinti šios kartos žmonių saugumu ir gyvybe.

Ar pamenate, ką būtent ši karta padarė? Jie savo drąsa, kantrybe ir daina iškovojo mums nepriklausomybę ir laisvę. Tad klausimas kiekvienam, ar mes galime bent mėnesiui pakeisti savo kasdienius įpročius ir elgtis pagal visus nurodymus ir rekomendacijas? Manau, tai mažiausia ką galime padaryti dėl jų.

Gaila, bet jau šiandien žmonės siunčia žinutes, kad vaikai laisvai vaikšto po parduotuves bei kavines ir galimai sėkmingai dalijasi virusu. Liūdna.

Supraskime, kas vyksta, pripažinkime pokyčius ir judėkime į priekį prisitaikydami prie jų.

Žinoma, sėdėti užsidarius namuose nėra labai linksma, tačiau ir situacija paskelbta ekstremalia ne dėl to, kad nėra ką veikti. Maisto užteks, tikiu, kad kūrybiškumo nuoboduliui nugalėti taip pat nepristigs.

Savivaldybėje šiuo metu dirbame 24/7 dėl Vyriausybės priimtų ribojimų užtikrinimo, apie tai, kokie sprendimai priimami, parašysiu kitame įraše. Jeigu jums iškilo problema, kurios niekaip negalite išspręsti be savivaldybės, – labai laukiame jūsų žinutės arba skambučio, padarysime viską, ką galime.

Šiandien prašau visų geros valios žmonių, pasistenkime vienas dėl kito, pasiūlykime savo pagalbą draugams ir kaimynams, pasirūpinkime savo tėvais ir seneliais, būkime kantrūs ir dalinkimės informacija su aplinkiniais.

Virusą tikrai įveiksime, prarastus pinigus uždirbsime, tačiau būtų labai gaila, jei dėl mūsų sąmoningumo, atsakomybės ir pilietiškumo stokos bent vienas iš mūsų vyresnės kartos lietuvių prarastų gyvybę, kurios tikrai nesugrąžinsime.
Pasistenkime, kad taip neatsitiktų!“ – į visuomenę kreipiasi Dovydas Kaminskas.

Išsamų interviu su meru skaitykite antradienio „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą