Savivaldybė skolinasi beveik 2 milijonus: renovuos mokyklas

Dalintis:

Rajono taryba pritarė savivaldybės skolinimuisi – iš „Šiaulių banko“ Tauragės savivaldybė skolinsis beveik 1,8 mln. Eur. Skolintos lėšos bus naudojamos penkių ugdymo įstaigų pastatams modernizuoti.

Kaip praneša savivaldybės Finansų skyrius, didžiausia pasiskolinta suma – 580 tūkst. Eur bus skirta Tauragės meno mokyklai modernizuoti, tai yra buvusios Tauragės muzikos mokyklos pastato išorės ir vidaus remontui. Truputį mažiau – 510 tūkst. Eur teks Gaurės mokyklos pastato modernizavimui, 364 tūkst. Eur – ilgai renovacijos laukiančiai Tarailių progimnazijai, 209 tūkst. Eur – šios progimnazijos darželio remontui ir 111 tūkst. Eur – Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro atnaujinimui.

Pasak savivaldybės Finansų skyriaus vedėjo Igno Kymanto, visus projektus vykdyti pradėti planuojama jau šiemet, tik dar turi įvykti rangos darbų konkursai. Kaip skelbiama aiškinamajame sprendimo rašte, „2022 metais planuojama panaudoti paskolos lėšas atsižvelgiant į atliktų rangos darbų apimtis. Dėl šių objektų finansavimo planuojama teikti paraiškas UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) dėl savivaldybių viešųjų pastatų modernizavimo (atnaujinimo, skatinant energijos vartojimo efektyvumo didinimą) siekiant gauti lengvatinę paskolą, kurios administravimą ir skolinimą vykdo finansinės priemonės valdytojas AB „Šiaulių bankas“, taip pat planuojama gauti Aplinkos ministerijos subsidiją nuo 30 iki 50 proc. rangos darbų vertės“.

– Tai reiškia, kad visi šie projektai iš dalies bus finansuojami Aplinkos ministerijos Savivaldybių pastatų fondo. Tikimės, kad ministerija padengs 700 tūkstančių eurų iš šios paskolos, – patikslino Finansų skyriaus vedėjas I.Kymantas.

Renovacijos labai laukia Tauragės meno mokyklos kolektyvas, tiksliau, buvusios muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė sakė atidžiai išnagrinėjusi šio pastato atnaujinimo projektą – ir pastato išorė, ir vidaus patalpos po renovacijos labai pasikeis, pagražės.

– Pastatas ir estetiškai pagražės, ir viduje įdomūs pakeitimai planuojami. Labai koncertų salė bus modernizuota, sutvarkyta akustika. Džiaugiamės, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas salei, – kalbėjo meno mokyklos vadovė J.Kazlauskienė.

Trečiadienio posėdyje politikai apsisprendė nenaikinti Jovarų pagrindinės mokyklos Gaurės skyriaus 6–7 jungtinių klasių, nors finansuoti jų išlaikymą teks iš rajono biudžeto. Išlikus šioms klasėms, tikėtina, kad neišsibėgios ir kitų klasių moksleiviai, juolab, kad jau šiemet planuojama pradėti šios mokyklos renovaciją.

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis džiaugiasi, kad vietos politikai atsižvelgė į jo pastabas ir nesugriovė Gaurėje mokyklos.

– Gaurės mokykla tikrai perspektyvi. Šiuo metu joje mokosi 95 moksleiviai, įskaitant priešmokyklinukus. Šiais mokslo metais vyriausio Gaurėje – aštuntokai, o kitais jau bus 9 klasės. Gaurės skyriui dar priklauso 36 Baltrušaičių ir Eičių moksleiviai. Tik jie mokosi savo kaimuose, – skaičiavo A.Kaminskis.

Pasak mokyklos direktoriaus, bus renovuotas Gaurės mokyklos vidus ir išorė, pastatas taps energetiškai tvarkus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą