Savivaldybės „galvų“ komandiruotės: kur vyko ir kiek kainavo

Dalintis:

Kasdien skelbiamos rajono vadovų darbotvarkės – įdomus informacijos šaltinis. Vien rugsėjį Tauragės meras Dovydas Kaminskas į komandiruotes vyko penkis kartus, iš kurių keturios – užsienyje. Keliavo ir kiti Tauragės rajono savivaldybės darbuotojai. Šiemet iš viso komandiruočių būta 126, kurioms skirta beveik 35 tūkst. eurų.

Per savaitę – dvi sostinės

Visų rajono vadovų darbotvarkės oficialiai skelbiamos portale taurage.lt. Ten galima kas savaitę rasti Tauragės rajono mero, vicemerės ir vicemero, taip pat administracijos direktorės darbotvarkes. Iš jų matyti, kad vien praėjusią savaitę Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas vyko į dvi komandiruotes – dvi dienas Briuselyje ir vieną dieną Vilniuje. Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės darbotvarkėje – visos savaitės komandiruotė Airijos sostinėje Dubline.

Analizuojant archyvines darbotvarkes matyti, kad nemažai išvykimų būta rugsėjį, kai Tauragės rajono meras keliavo net penkis kartus. Iš jų – keturios komandiruotės užsienyje. Tą mėnesį meras D.Kaminskas lankėsi Danijos sostinėje Kopenhagoje, Belgijos sostinėje Briuselyje, Rumunijoje ir Ispanijos mieste – saulėtoje Malagoje. Spalį mero komandiruočių būta vienos, tačiau dar nesibaigus lapkričiui jų – trys.

Dovydas Kaminskas šiemet su tarybos nariais ir rajono verslininkais svečiavosi ir karo niokojamoje Ukrainoje. Asmeninio albumo nuotrauka

Komandiravosi 126 kartus

Į komandiruotes vyksta ne tik rajono aukščiausieji vadovai. Siunčiami ir kiti savivaldybės darbuotojai. Mero patarėja Soneta Blankaitė patikslino, kad šiemet nuo metų pradžios iki lapkričio 23 dienos iš viso savivaldybės darbuotojai į komandiruotes Lietuvoje keliavo 126 kartus. Buvo vykstama į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Pagėgius, Kelmę, Birštoną, Šakius, Druskininkus, Palangą, Dreverną, Kelmę, Birštoną, Šakius, Telšius, Marijampolę ir Šilutę. 30 komandiruočių buvo užsienio šalyse: Rydštate (Vokietija), Ostrudoje ir Gdanske (Lenkija), Barselonoje (Ispanija), Považka Bistrica (Slovakija), Helsinkyje (Suomija), Zestafonyje (Sakartvelas), Taline (Estija), Rygoje (Latvija), Santander (Ispanija), Briuselyje (Belgija), Eindhovene ir Amsterdame (Nyderlandai).

– Komandiruočių tikslai įvairūs: dalyvavimas konferencijose, kvalifikacijos tobulinimas, studijų vizitas, seminaras, Tauragės miesto atstovavimas, gerųjų patirčių pristatymas, susitikimai, parodos, pratybos, mokymai, tarptautinis bendradarbiavimas. Trukmė – nuo dienos iki septynių dienų, – sakė S.Blankaitė.

Išleistos įvairios sumos

Pasak S.Blankaitės, iš viso Tauragės rajono savivaldybės biudžetui darbuotojų komandiruotės atsiėjo 34 691 Eur. Į šią sumą įskaičiuojami apgyvendinimui, kelionių bilietams skirti pinigai ir dienpinigiai.

Pagal savivaldybės pateiktus duomenis meras per šiuos metus komandiruotėms išleido 785 Eur, nors keliavo į 13 komandiruočių užsienyje. Kaip patikslino S.Blankaitė, dalis kelionių buvo apmokamos organizatorių – Europos regionų komiteto ir Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA).
– Komandiruočių tikslai buvo įvairūs. Pirmiausia tai Lietuvos ir Tauragės regiono atstovavimas Europos regionų komiteto posėdžiuose bei plenarinėse sesijose, dalijimasis gerąja patirtimi, susitikimai, dalyvavimas diskusijose, tarptautinio bendradarbiavimo plėtra. Komandiruočių trukmė – 1–3 dienos. Tik CPVA organizuotas visų regiono merų vizitas į Suomiją truko penkias dienas, – komentavo S.Blankaitė.

Į komandiruotę Taline vicemeras Donatas Dirginčius (dešinėje) vyko su tarybos nariais Kęstučiu Balašaičiu ir Vidu Bičkumi (kairėje). Asmeninio albumo nuotrauka

Naujojo vicemero Donato Dirginčiaus komandiruotėms išleista 244 Eur. Jis per savo darbo mėnesius jau spėjo apsilankyti Estijos sostinėje Taline ir Palangoje bei Klaipėdoje. Pranešama, kad dalyvavo ir išmaniųjų miestų konferencijoje, UBC (Union of the Baltic cities) forume, atstovavo Tauragės rajonui, susipažino su Klaipėdos viešojo transporto sistema, mezgė kontaktus. Jo komandiruotės truko nuo 1 iki 3 dienų.

Vicemerės Andželos Jakienės komandiruotės atsiėjo kiek brangiau – 661 Eur. Į užsienį ji keliavo tris kartus – Belchatovą (Lenkija), Zestafonį (Sakartvelas) ir Kopenhagą (Danija). Lietuvoje vyko į komandiruotes Kalvarijoje ir Druskininkuose. Pranešama, kad vicemerės komandiruočių tikslai buvo įstaigos atstovavimas, dalyvavimas konferencijose, tarptautinis bendradarbiavimas. Kelionių trukmė – nuo 1 iki 7 dienų.

Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės komandiruotės per šiuos metus rajono biudžetui atsiėjo 1920 Eur. Ji į užsienį vyko šešis kartus – praėjusią savaitę buvo Airijos sostinėje Dubline, kiek anksčiau lankėsi Barselonoje (Ispanija), Turine (Italija), Karlovace (Kroatija), Kopenhagoje (Danija) ir Briuselyje (Belgija). Taip pat trys komandiruotės buvo Lietuvoje – Joniškyje ir Vilniuje. Savivaldybė praneša, kad jos komandiruočių tikslai buvo studijų vizitas, kvalifikacijos kėlimas, seminaras, susitikimai, įstaigos atstovavimas. Komandiruočių trukmės – nuo dienos iki penkių dienų.

Kaip patikslino savivaldybė, studijų vizitų tikslas – susipažinti su Europos šalių savivaldybių integracine ekosistema ir suprasti, kaip skirtingų migrantų grupių integracijos programos vystomos ir įgyvendinamos savivaldos lygmenyje, siekiant stiprinti gebėjimus teikiant (integracijos) paslaugas ir užtikrinant lygiateisį jų prieinamumą ne ES piliečiams.

– Taigi studijų vizitas yra tarsi komandiruotės forma, – sakė S.Blankaitė.

Pernai – mažiau išvykimų

Pasiteiravome S.Blankaitės ir duomenų palyginimui. 2022 metais komandiruotėms savivaldybė išleido 19 268 Eur – tai 15 tūkst. mažiau nei šiemet. Pernai meras išvyko į 14 komandiruočių, vicemerė į 3 (antrojo vicemero tais metais dar nebuvo). Savivaldybės administracijos direktorė 2022 metais vyko į 8 komandiruotes.

Išvardytos šalys, kuriose savivaldybės galvos viešėjo komandiruočių metu, nėra pačios pigiausios – tą patvirtins kiekvienas bent kiek keliavęs Europoje. Tačiau išleistos savivaldybės biudžeto lėšos atrodo gan kukliai šiame kontekste. S.Blankaitė tik patikslino, kad dalis komandiruočių buvo apmokėtos iš CPVA. Šios agentūros vyresnioji komunikacijos specialistė Aida Janionytė „Tauragės kurjeriui“ telefonu patikslino, kad tiesiogiai komandiruotėms lėšos nėra skiriamos.

– CPVA finansuoja projektus, projektinę veiklą. O jau tada pagal numatytas projekto veiklas gali vykti ir į komandiruotes. Vėliau mūsų agentūra gauna ataskaitas ir vertina, ar tikslingai ir tinkamai buvo panaudotos projektinės lėšos, – kalbėjo CPVA atstovė.

Tiesioginis darbas

Tauragės rajono meras, paprašius komentaro apie komandiruočių būtinybę, patikino, kad tai darbas, kurio metu ir kasdienės funkcijos nebūna pamirštamos.

– Komandiruotės yra tiesioginis darbas, kurių metu atliekamos ir kasdienės funkcijos – atsakinėjami laiškai, pasirašomi dokumentai ir priimami skambučiai. Manau, kad mero darbui labiau kenktų užsidarymas kabinete. Specialiai komandiruočių neieškome, atlikdami einamas pareigas dalyvaujame įvairių institucijų organizuojamose komandiruotėse, kurios Tauragės rajono biudžetui nekainuoja, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Kaminskas.

Plačiau komentuodamas apie buvusias komandiruotes, meras pasakojo, kad Malagoje vyko Europos regionų komiteto aplinkos apsaugos komisijos posėdis ir konferencija, kur pagrindine tema tapo klimato kaita ir konkretūs veiksmai, siekiant tapti klimatui neutraliais. Rumunijoje vyko Europos regionų komiteto pilietybės ir valdymo komisijos posėdis bei konferencija, kurioje pagrindinės temos buvo demokratijos plėtra, pilietybės problemų aptarimas, Europos Sąjungos plėtros klausimai. Mero teigimu, savivaldybės administracijos direktorės komandiruotėje Dubline buvo dalijamasi patirtimi šiandien ypač aktualia tema – užsieniečių bei pabėgėlių priėmimas ir integracija.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Noriu paklausti gerb. žurnalistų kam jūs mums rašote apie savivaldybių ponų išvykimus įspūdingas keliones ir jų išlaidas ? mes paprasti žmonės tik nervinamės kad nėra teisybės ,sąžiningumo, žmogiškumo, pas juos tai viskas seniai prarasta. Mes nieko nepakeisime ..tik žinome kad jie ponai ką nori tą daro, kiek nori tiek ilsisi, ką nori tą dovanojasi, kiek nori tiek skiria sau premijas ir tt. Galima rašyti knygą. Nuo covido -laikų užsidarė durys savivaldybėje ir ši taisyklė galioja iki dabar jie tiesiog užsibarikadavo nuo gyventojų ir į kabinetus nepateksi, kad ir labai norėsi taip jie gi ponai. Tik kodėl tie mūsų ponai būna tokie geri ,tiek daug žada tol kol rinkimai vyksta, o kaip tik išrinkom visi pažadus pamiršta ir tada darom ką norim na mes gi dideli ponai!

Palikite komentarą