Savo partiečiui skyręs išmoką, meras pateko etikos sargų akiratin

Dalintis:

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko elgesio. Savo potvarkiu rajono vadovas per praėjusias Kalėdas premijavo partietį, savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį, nors šis pernai liepą buvo pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Tokius prasižengėlius įstatymas draudžia skatinti vienerius metus.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pranešė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, komisija praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko elgesio. Bus aiškinamasi, ar šis valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatyto draudimo vienerius metus skatinti šį teisės aktą pažeidusius asmenis.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą pernai gruodį mero potvarkiu savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga buvo skirtos vienkartinės piniginės išmokos, įskaitant ir savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį, kuris pernai liepą VTEK sprendimu buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus dėl privačių interesų deklaravimo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

VTEK neskelbia, kas komisijai apskundė galimai netinkamai pasielgusį merą. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, tirti D.Kaminsko elgesį VTEK‘o paprašė vietos socialdemokratai. Nors rajono vadovas nepranešė, kokio dydžio premijos prieš Kalėdas buvo išmokėtos jo politinei komandai, šaltinis redakcijai patvirtino, kad M.Petraičiui galėjo būti skirta 150 Eur išmoka.

2019 m. liepos 31 d. VTEK nustatė, kad buvęs Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir buvęs jo pavaduotojas Vytautas Navickas laiku ir tinkamai nedeklaravo pareigų savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų komisijose. VTEK tuomet vienbalsiai nusprendė, kad tokiais veiksmais šie asmenys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Pareiga deklaruoti privačius interesus nuo 2018-ųjų sausio taikoma ir viešojo pirkimo komisijos nariams, asmenims, perkančiosios organizacijos vadovo paskirtiems atlikti supaprastintus pirkimus bei viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantiems ekspertams. Šie asmenys deklaracijas turi pateikti elektroninėmis priemonėmis ne vėliau, nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios. Jų pateiktų privačių interesų deklaracijų duomenys pagal įstatymą yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje.

Tyrimų metu nustatyta, kad D.Kaminskas, M.Petraitis ir V.Navickas 2018 m. ėjo pareigas savivaldybės viešųjų pirkimų komisijose, tačiau šios aplinkybės nė vienas iš jų laiku nenurodė savo privačių interesų deklaracijose, nors tuo metu pastarąsias ir tikslino naujais duomenimis.

Tyrimus VTEK atliko nepritarusi Tauragės rajono savivaldybėje atliktų tyrimų išvadoms. Savivaldybėje šių politikų elgesį tuomet tyrė ir jokių pažeidimų neįžvelgė konservatoriaus, valdančiosios koalicijos nario Tomo Raulinavičiaus vadovaujama komisija. Tiesa, keletas komisijos narių manė kitaip, tačiau į jų poziciją nebuvo atsižvelgta. Tuomet ši komisija sulaukė visuomenės priekaištų, kad „savi savų“ ir negalėjo pripažinti nusižengus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą