Seimo narės padėjėja rekomendacijų nepaiso: grįžusi iš slidinėjimo ėjo į darbą

Dalintis:

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos grįžus iš pavojingų zonų, tai yra šalių, kuriose užregistruota daug koronaviruso atvejų, izoliuoti save nuo visuomenės Tauragėje rinktos Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėjai Sandrai Triukaitei-Valinčienei nesvarbios. Kovo 7-ąją iš slidinėjimo kelionės Austrijoje grįžusi S.Valinčienė ne tik vaikšto po miestą, iki paskelbiant karantiną dalyvavo įvairiuose renginiuose, bet ir kasdien ėjo į darbą. Jos darbo kabinetas – Tauragės savivaldybės administracijos pastate.

Austrijoje beveik 900 infekuotųjų

Apie tai, kad parlamentarės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Triukaitė-Valinčienė su šeima prieš keletą dienų grįžo iš Austrijos slidinėjimo kurorto, „Tauragės kurjeriui“ pranešė vienos įstaigos vadovas, pamatęs ją viešame renginyje. Jis patikino tikrai žinantis, kad S.Valinčienė ką tik grįžo iš šalies, kur koronaviruso atvejų registruota net ne dešimtimis, o šimtais, ir jokių rekomendacijų nepaiso – lankosi renginiuose, vaikšto po parduotuves, kitas viešas vietas.

Austrijoje, vakar dienos duomenimis, buvo registruota 860 koronavirusu infekuotų žmonių, vienas žmogus mirė.

Gauta informacija net buvo sunku patikėti – jei jau Seimo narės padėjėja nepaiso Vyriausybės rekomendacijų, tai kas tada jų apskritai paiso? Nors gražų pavyzdį visuomenei parodė save namuose dviem savaitėms izoliavęs Tauragės meras Dovydas Kaminskas, kovo 11-ąją grįžęs iš Londono.

Patarimo klausė Seimo narės

„Tauragės kurjeris“ penktadienį susisiekė su S.Triukaite-Valinčiene. Ji patvirtino, kad šeštadienį, kovo 7 dieną, grįžo iš slidinėjimo atostogų Austrijoje, kur buvo išvykusi visa šeima – kartu su ja vyras ir trys nepilnamečiai vaikai.

„Tauragės kurjeris“. Kodėl jūs savęs nekarantinuojate? Žmonės žino, kad jūs buvote kitoje šalyje, slidinėjote, ir mato, kad grįžusi vaikštote po miestą, dalyvaujate renginiuose.
S.Triukaitė-Valinčienė. Kai grįžau, atsiklausiau Seimo narės, nes iš mokyklos, kurioje mokosi mano vaikai, man paskambino direktoriaus pavaduotoja ir pasakė, kad rekomenduojama vaikų į mokyklą po kelionės neleisti. Vaikai į mokyklą nėjo. Austrija dar nebuvo įtraukta į nerekomenduojamas vykti šalis. Mes turime sąrašus šalių, iš kurių grįžus reikia save karantinuoti. Austrija nebuvo įtraukta. Tada skambinau Seimo narei, klausiau, ar aš galiu dirbti. Ji sakė – taip, gali eiti ir aš ėjau į darbą.

TK: O kur yra jūsų darbo vieta?
S.V. Savivaldybės administracijos pastate (Respublikos g. 2, – red.).

TK: O jūs pati nepagalvojote, kad gal vis dėlto reikėtų karantinuotis? Ir meras save izoliavo namuose, nors jis taip pat buvo šalyje, kurioje dar nėra masinių susirgimų.
S.V. Suprantat, į Austriją aš važiavau automobiliu, į parduotuves mes nėjom. Mes žinom tą grėsmę, mes vežėmės maisto, kad nereikėtų eiti į parduotuves. Ir aš tikiuosi, kad viskas bus gerai. Šiandien baigiasi tas laikas, tos penkios dienos maksimaliai. Na, aš taip tikiuosi, nežinau. Man buvo kilęs klausimas, galbūt man save izoliuoti, bet aš paklausiau Seimo narės, ji pasakė, kad aš galiu eiti į darbą.

TK: Bet Seimo narė Aušrinė Norkienė – ne medikė. Kodėl nepasikonsultavote su medikais, Nacionaliniu visuomenės sveikatos departamentu ar su Tauragės visuomenės sveikatos biuru, kurių specialistai būtų kompetentingiau patarę, ką daryti, jei jau kilo klausimų?
S.V. Galbūt, bet dabar aš laiko neatsuksiu. Tikrai man dėl to nemalonu, jeigu dabar taip būtų, aš neičiau į darbą. Kelionės metu dezinfekavomės rankas, turėjome priemonių, jų į kelionę vežėmės ir tikrai manau, daugiau saugojomės negu čia visi kiti.

TK: Kodėl į kelionę vykote dabar, pačiame koronaviruso plėtros įkarštyje, kai žmonės raginami visas keliones atšaukti arba atidėti?
S.V. Kelionė buvo suplanuota iš anksto, buvo užsakytas viešbutis.

Gresia teisinė atsakomybė

Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnis „Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“ numato, kad „tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Asmuo atsako pagal šį straipsnį tik tais atvejais, kai jame numatytos veikos yra padarytos dėl neatsargumo. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo“.

Ministerija tvirtina sulaukianti daugybės pranešimų, kad iš slidinėjimo atostogų ar kitų kelionių į užsienio šalis grįžę Lietuvos piliečiai nepaiso rekomendacijų, lankosi viešose vietose, neizoliuoja savęs, taip sukeldami pavojų kitiems.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą