Seną sodybą nusipirkusi Draudenių bendruomenė ruošiasi dideliems darbams

Dalintis:

Prieš beveik trejus metus susikūrusi bendruomenė „Draudežeris“ (Žygaičių sen.) iš pradžių neturėjo nieko, tačiau per šį laikotarpį sugebėjo savo pastangomis įsigyti seną sodybą ir įgyvendinti keletą finansuojamų projektų. Kitas bendruomenės žingsnis ambicingas – naujų bendruomenės namų statybos.

Iš miesto į Draudenius gyventi atsikėlusi Viktorija Merkelienė subūrė kaimo aktyvą ir 2020-ųjų vasario 11 dieną įkūrė bendruomenę „Draudežeris“. Viktorijai buvo patikėtos kaimo seniūnaitės ir bendruomenės pirmininkės pareigos. Kadangi valstybinės žemės kaimo teritorijoje nėra, išskyrus plotą prie Draudenių ežero, jauna bendruomenė nusprendė nusipirkti savo kaime sodybą ir ten įsikurti.

– Neturėjome nieko, kūrėmės savo jėgomis, iš niekur nieko neprašėme. Trejus metus iš pradžių 34, vėliau 36 bendruomenės nariai mokėjo kiekvienas 12 Eur metinį įnašą, kadangi išsimokėtinai už 4000 eurų pirkome seną sodybą. Savo 50 eurų bendruomenės pirmininkės algą skyriau sodybos išmokėjimui. Surinkome apie 1800 eurų, o trūkstamą gyventojai tiesiog paaukojo. Dabar mažais žingsneliai savo pirkinį puoselėsime, – planus atskleidė bendruomenės pirmininkė.

Bendruomenės įsigyta sodyba – 15 arų sklypas. V.Merkelienės nuomone, jame užteks vietos visiems. Draudenių kaime gyvena 60 gyventojų, o Draudenių seniūnaitijoje, kurios sudėtyje yra maži Balčių, Dirvėnų, Butkų, Vilūsčių kaimeliai, – 267 žmonės. Bendruomenė su visais bendrauja ir rūpinasi.

– Prieš Kalėdas aplankėme 80-mečius ir vyresnius gyventojus, neįgalius senelius, įteikėme dovanas nuo savivaldybės ir bendruomenės. Tokių turime šešiolika. Kalėdoms savivaldybė skyrė 200 Eur. Laikomės senųjų tradicijų, todėl prieš šventes švenčių nešvenčiame – visi susirinkome antrąją Kalėdų dieną. Kalėdų senelis pas mus atjojo žirgu, papuoštu senoviniais skambalais, vaikams įteikė dovanas ir leido pajodinėti, – pasakojo bendruomenės lyderė.

Viktorija Merkelienė džiaugiasi, kas 2022-ieji bendruomenei buvo labai sėkmingi metai, draudeniškių pateiktiems projektams Žemės ūkio ministerija skyrė lėšų.

– Netikėtai tapome turtingi. Už gautas lėšas įsigijome 10 komplektų stalų su suolais, įsirengėme vėliavos stiebą prie naujosios sodybos, įsigijome krosnelę, šašlykinę, rūkyklą, nupirkome palapinę vaikams žaisti, šventę surengėme. Dar prieš metus įsigijome didelę palapinę, – praėjusių metų sėkme pasidžiaugė pašnekovė.

„Draudežerio“ bendruomenės nariai svarsto, kad būtinai reikia įsigytos sodybos vasarinėje virtuvėlėje sudėti naujus langus, senas garažo duris pakeisti naujomis, kadangi reikia saugoti įsigytą turtą. O patį namą ketina nugriauti.

– Nusprendėme nugriauti, nes jis buvo pastatytas iš seno namo liekanų. Vietoj jo esame numatę pastatyti medinį namelį ant senų pamatų. Manome, kad medinis čia labiausiai tiktų, juk kaime natūralumas dera labiausiai. Prašysime savivaldybės pagalbos, rašysime projektus, patys prisidėsime, kiek leis mūsų jėgos, – planus atskleidė pirmininkė.

Seno sodo prie sodybos bendruomenė nusprendė nenaikinti, jame auga labai skanūs obuoliai. Todėl išgenės, sutvarkys teritoriją.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą