Seniai reikalingų automobilių šiemet sulauks ne visos seniūnijos

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė skelbia viešąjį konkursą penkiems nenaujiems automobiliams įsigyti. Jie bus perduoti penkioms seniūnijoms, o Lauksargiams, Žygaičiams ir Batakiams teks palūkėti – jiems labai reikalingas transporto priemones žadama nupirkti kitais metais. Įsigyti visas mašinas iškart savivaldybei per brangu.

Naudoti ir skirtingi

Pasiūlymų ar prašymų dalyvauti konkurse priėmimo terminas – iki liepos 27 d. Automobilius pardavėjai savivaldybei turės pristatyti per 3 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo dienos. Perkami keturi lengvieji N1 klasės krovininiai automobiliai keturioms seniūnijoms: Tauragės miesto ir Tauragės kaimiškajai – bortiniai savivarčiai, o Skaudvilės ir Gaurės – tik bortiniai. Trijuose turi būti ne mažiau kaip šešios sėdimosios vietos, įskaitant vairuotoją, o Gaurei – ne mažiau trys su vairuotoju. Visi keturi automobiliai turi būti pagaminti ne anksčiau nei 2020 metais. Trijų automobilių nurodytas kuro tipas – dyzelinis ar benzininis, tik Skaudvilės – dyzelinis, pavarų dėžė – mechaninė. Krovininiams automobiliams tiekėjas turės suteikti 12 mėn. garantiją varikliui ir pavarų dėžei. Garantiniu laikotarpiu atsiradusius gedimus turės šalinti savo sąskaita.

Mažonų seniūnijai perkamas keleivinis furgonas, ne mažiau kaip aštuonių sėdimųjų vietų įskaitant vairuotoją, pagamintas ne anksčiau nei 2021 m. Nurodyta, kad šis automobilis turi būti ne juodos ir ne raudonos spalvos.

Norėjo naujos

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius patikino, kad krovininių automobilių pirkimas – jokia staigmena, apie planuojamą pirkinį seniūnija žinojo dar pernai.

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Turėsime kuzaviuką susidėti trimeriams, šiukšlėms parvežti, padangoms ar dar kažkam. Iki šiol tokios mašinos neturėjo nė viena seniūnija, ko negalima pasakyti apie kaimyninius rajonus. Jurbarke seniūnijos tokius naujus turi. Nuo pernai turime tik dvi lengvąsias mašinas. „Peugeot Partner“, pagamintą 2005 m., neberemontuojamą, tai nurašys. Uždėjom ant „Opel Mokka“, kuris buvo pirktas prieš dvejus metus socialinėms reikmėms, kablį ir du traktoriukai žolei pjauti priekabėlėj buvo vežami, – valdomą automobilių parką vardijo seniūnas, seniau iš savivaldybės gavęs 2007 m. „Škoda Octavia“, kuria kadaise naudojosi savivaldybės administracijos vadovas.

Keleivinio furgono Gaurės seniūnija nenorėjo, nes jei reiktų kažką gabenti, išėmus galines sėdynes, priekinės sudulkėtų ir susiteptų.

–  Pasikalbėjau su savo komunalinio ūkio vyrais, jie labai patenkinti, kad nupirks tokį automobilį, pasidarysime, kad būtų užvažiavimas traktoriukui. Patogu bus krauti lapus ir žvyrą. Dirbant smulkius darbus, nedideles duobes užtaisant nebereikės traktoriumi važiuoti. Į renginius suolus atvežti bus greičiau, kuro sąnaudos mažesnės. Pasidariau Kaune nuotrauką, su kokiais moderniais traktoriukais ten pjaunama žolė – mums tik pasvajoti, – kalbėjo seniūnijos vadovas.

Vidmantas Skirius sakė norėjęs, kad seniūnijoms savivaldybė nupirktų naujus krovininius automobilius. Sako net skambinęs pasiteirauti į vieną bendrovę Klaipėdoje ir sužinojo, kad naujas „VW Crafter“ su kėbulu kainuoja 45 tūkst. Eur.

Gaurės seniūnijos seniūnas patikino, kad seniūnijos turima sunkioji technika jau gerokai pasenusi, o krautuvas JUMZ – tikra atgyvena, todėl jis valdžiai vis primena, kad šią problemą reikia spręsti.

– Mes dar turime T 150, kuriuo tempiame greiderį. Šitam sudėtingiau su detalėmis, jų randam tik Nemakščių laužyne. Turim MTZ 82. Turim mes tos technikos, bet jau sena. Prieš dešimtmetį visoms seniūnijoms buvo nupirkti traktoriai. Kas tuomet pirko baltarusiškus, o mes nusipirkom korėjietišką. Šiuo metu baltarusiškų MTZ traktorių detalės pigesnės, daug jų yra naudotų, – patikino seniūnas.

Lauks kitų metų

Krovininių lengvųjų automobilių kitąmet turėtų sulaukti Lauksargių, Žygaičių ir Batakių seniūnijos.

– Mums reikia automobilio, bet truputį neišsiteko į finansus, todėl gausim tik kitais metais. Sutarėm, kad palauksim. Nutarė pirkti naudotus, bet geresnius, ir lėšų ne visiems užteko. Gerų metų perka, todėl kaina bus nemaža. Pakentėsim, jau pusė metų praėjo. Mūsų seniūnija maža, gal pasiimsim iš miesto senesnę techniką ir metus panaudosim, o kitais metais ir mes gausim automobilį. Kiti šiemet pasidžiaugs, o mes – kitais metais, – viliasi Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas.

Pasak jo, toks automobilis seniūnijai – labai didelė paspirtis prie ūkio. Lauksargių seniūnija turi du lengvuosius automobilius: 2006 m. „Peugeot Partner“ ir 2012 m. „Nissan Qashgai“.

– Senas automobilis, pagyvenęs ir džipukas, bet svarbu – dar važiuoja. Jei ką nors, kad ir mažesnio, parsivežti iš miesto reikėdavo, tai visuomet su traktoriumi važiuodavome, su priekaba. Po truputį turime modernėti. Kiek galima, juk XXI amžius, – kalbėjo Lauksargių seniūnijos seniūnas.

Gali būti įdomu: automobiliai išsimokėtinai

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą