Šešėlyje likęs pasaulio rekordininkas

Dalintis:

Tauragė užaugino ne vieną čempioną, bet apie kai kurių sportininkų laimėjimus informacijos viešojoje erdvėje nėra. Lietuvos ir Europos čempionas, pasaulio vicečempionas svarsčių kilnotojas Justas Optas šią savaitę oficialiai pripažintas pasaulio rekordininku. Apie laimėjimą jis pranešė rajono vadovams, bet nei sveikinimų, nei apskritai jokios reakcijos nesulaukė.

Principinė kova

Naujajame Delyje vykusiame svarsčių kilnojimo pasaulio čempionate oficialiai pripažintas naujasis pasaulio rekordas. Jį dar gegužę Taline pasiekė 202 kartus 32 kilogramų svarstį išrovęs batakiškis Justas Optas. Pasaulio rekordininku svorio kategorijoje iki 85 kilogramų 27-erių metų J.Optas tapo pirmą kartą.

– Aš ir gyvenime, ir sporte esu už švarą ir tvarką. Po varžybų Taline, pagerinus pasaulio rekordą, buvo paimtas dopingo mėginys. Dabar atėjo neigiamas atsakymas, mano rekordas oficialiai pripažintas konferencijoje Delyje, kuriame šią savaitę vyko Pasaulio čempionatas. Ten su broliu nutarėme nevykti, nes jame leista dalyvauti sportininkams iš Rusijos. Tai pirmasis Pasaulio čempionatas, kuriame nedalyvavome savo noru, – „Tauragės kurjeriui“ sakė atletas.

Pasak J.Opto, kasmet dalyvaudamas tarptautinėse varžybose jis susipažino su sportininkais iš įvairių pasaulio šalių. Dauguma svarsčių kilnotojų – kariškiai.

– Aš pažįstu Rusijos sportininkus, žinau net jų karinius laipsnius, todėl dalyvauti čempionate kartu su jais ypač karo Ukrainoje metu yra neetiška. Tai principinis sprendimas, nors pasaulio čempionatų anksčiau niekada nepraleisdavome, į juos važiuodavome už savo pinigus. Rungtis su agresorės šalies atletais ne man, – savo sprendimą nevykti į Indiją, kurioje buvo paskelbtas pasaulio rekordininku, pagrindė J.Optas atliekantis tarnybą Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione.

Taline atletas iš Tauragės rajono lipo ant aukščiausios apdovanojimų pakylos. Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos nuotrauka

Ne pirmas pasaulio rekordas

Justas Optas – karo paramedikas, šiuo metu dirba bataliono teritorijoje esančiame medicinos punkte, kuris priklauso Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybai. Tai ne pirmasis batakiškio pasiektas pasaulio rekordas, bet iki šiol jie buvo fiksuojami tik jaunimo amžiaus grupėje.

– Prieš tai irgi buvo nemažai mano pasiektų rekordų, bet jie buvo jaunimo amžiaus grupėje. Kai nusitaikiau į pasaulio jaunimo svarsčių rovimo rekordą svorio kategorijoje iki 78 kg, buvau jaunesnis, lengvesnis. Tuo metu rekordas buvo 157 pakartojimai, o man pavyko pagerinti iki 167 kartų. Turėjau ketverius metus jaunime, iki 22 metų amžiaus, tai kiekvienais metais tą rekordą ir kilsteldavau. 2015 metais Dubline per Pasaulio čempionatą svarstį iškėliau 167 kartus, 2016 metais Kazachstane kilstelėjau iki 178, o paskutiniais metais tarp jaunimo Pasaulio čempionate Seule 2017 metais labai aršioje kovoje iki paskutinės sekundės su atletu iš Rusijos kilstelėjau iki 194 pakartojimų. Šis rekordas nepagerintas iki šiol ir priklauso man, – pasidžiaugė sportininkas.

Justas Optas kiekvieną savaitę organizuoja keturias treniruotes: du kartus kilnoja svarsčius, du kartus per savaitę atlieka fizinio pasirengimo pratimus ir 4–5 kartus per savaitę bėgioja ugdydamas ištvermę. Šis pasaulio rekordas pasiektas lygiai po dešimties metų sporto karjeros.

Justą Optą šiais metais apdovanojo Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Asmeninio albumo nuotrauka

Jaučia nuoskaudą

Justas Optas 2017-aisiais buvo pripažintas Tauragės „Metų sportininku“, kartu su broliu Juliumi treniruoja Lietuvos čempionatuose medalius pelnančius jaunuosius Tauragės atletus. Po svarbios pergalės Taline, kai pavyko pagerinti pasaulio rekordą, apie savo pasiekimą J.Optas žinute informavo rajono merą Dovydą Kaminską prašydamas paskleisti žinią apie savo pasiekimą socialinėje erdvėje. Pasak J.Opto, meras žinutę perskaitė, bet nei sveikinimo, nei pasidalijimo sportininkas nesulaukė. Dar vėliau atletas apie pasiekimą informavo Tauragės rajono savivaldybę parašydamas į socialinio tinklo paskyrą. Pasak J.Opto, jam atrašė mero patarėjas Kasparas Bertašius ir pasiūlė užpildyti formas premijavimui gauti bei informuoti Švietimo ir sporto skyrių. J.Optas mero patarė paklausė, kodėl savivaldybė sveikina ne visus rajono sportininkus, pasižymėjusius pasaulyje, bet atsakymo į tai nesulaukė.

Meras, paklaustas ar yra informuotas apie J.Opto pasiektą rekordą, informacijos patvirtinti negalėjo.

– Pasaulio rekordas? Reikėtų tikrinti žinutes. Gali būti, kad kažką buvo atsiuntęs, reikės pasižiūrėti, – išgirdęs klausimą apie J.Opto pasiektą rekordą, nustebo meras, bet patikino, kad domisi visų rajono sportininkų pasiekimais. – Aš matau, kad ir Gytis Uselis pasaulio čempionu tapo į Indiją išvažiavęs. Ta sporto šaka gyva yra Tauragėje. Džiaugiamės. Valio. Aš pats svarčių nekilnoju, domiuosi sporto šaka tiek, kiek matau ją mūsų rajone. Visus sportininkus pagerbiame. Optai yra ypač pagerbti. Jie yra ant Šimtmečio sienelės. Tauragiškiai nutarė, kad jie ten būtų. Nežinau, kam tos garbės taip labai trūksta. Žinau, mums irgi rašė žinutes broliai Optai, bet kodėl jie čia taip nusiteikę, kad jie negerbiami, aš nežinau. Jie net metų sportininkais išrinkti ir premijas gauna. Aš net nežinau, kaip reikia daugiau pagerbti žmones. Mes džiaugiamės pasiekimais, bet dar labiau įvertinti nei yra įvertinami labai sudėtinga, – mano meras.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą