Šešiolikmetę sužalojusio jaunuolio byla nebaigta: nuosprendį apskundė visi

Dalintis:

Rezonansinėje byloje dėl 16-metės jurbarkiškės sumušimo ir jos prievartavimo nuosprendį paskelbusi Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė dėl įžeidžiančių pasisakymų viešoje erdvėje kreipėsi į policiją, o jos paskelbtą nuosprendį apskundė visos proceso šalys.

Ikiteisminis tyrimas dėl Tauragės kaimo turizmo sodyboje moksleivių vakarėlio metu sužalotos merginos buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną. Tuomet dar 17-ečiam jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai buvo pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Nuosprendis paskelbtas šių metų vasarį.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė dėl šių nusikaltimų kaltinamam jurbarkiškiui skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, kuri dėl pagreitinto proceso tvarkos iškart buvo sutrumpinta trečdaliu. Smurtautojui skirta galutinė subendrinta trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Nuteistas jaunuolis liko laisvėje. Per šį laikotarpį jis įpareigotas mokytis, dirbti ir nekeisti gyvenamosios vietos, 12 mėnesių jam uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus. Teismas taip pat iš kaltinamojo nukentėjusiai merginai ir jos tėvui priteisė 12 tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimą. Dalį šios sumos kaltinamojo šeima atlygino iki teismo. Taip pat skelbta, kad kaltinamojo šeima jau atlygino 4 tūkstančių eurų siekiančias merginos gydymo išlaidas. Priteistos ir bylinėjimosi išlaidos.

Teisėjos sprendimas palikti jaunuolį laisvėje visuomenėje sukėlė įvairių nuomonių, taip pat nepasitenkinimo bangą. „Nusikaltimas: girtas vaikinas bandė išžaginti paauglę, o jai pasipriešinus smūgiu sulaužė žandikaulį ir paliko gulėti lauke. „Teisėjos“ Gražinos Gudžiūnienės nuosprendis nusikaltėliui: 3 metai lygtinai, kitaip sakant – pabarti ir paleisti… Aš nenoriu kalbėti apie teisėsaugą apibendrintai. Todėl akcentuoju konkrečią pavardę…“ – socialiniame tinkle rašė, paskelbus nuosprendį, žmogus, prisistatęs VDU Švietimo akademijoje lektoriumi.

Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis, praėjus daugiau nei savaitei po nuosprendžio paskelbimo, žurnalistams sakė, kad teisėja sulaukė šiurkščių laiškų elektroniniu paštu, skambučių, o dėl minėto įžeidimo ketina kreiptis į teisėsaugą.

Penktadienį Tauragės apylinkės teismo atstovas spaudai informavo, kad teisėja kreipėsi į policiją dėl minimo piliečio veiksmų socialiniame tinklalapyje. Kol kas iš policijos komisariato informacijos dėl pareiškimo teismas negavo ir galutinio rezultato nežino.

Dėl šioje byloje paskelbto nuosprendžio skundus pateikė prokurorė, palaikiusi kaltinimą baudžiamojoje byloje, nukentėjusiosios atstovas ir kaltinamasis bei jo gynėjas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą