fbpx

Šilalės rajone stebėtas ypatingas reiškinys: dvi viesulų užuomazgos

Dalintis:

Karšti orai pastarosiomis savaitėmis lemia ir įdomius orų reiškinius. Kiek anksčiau daug tauragiškių dalijosi įdomių debesų nuotraukomis, o štai antradienį Šilalės rajone buvo pastebėtas besiformuojantis viesulas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovas tikina – pavojaus jie nekelia.

Vasarai įpusėjus vis dar šalį kamuoja neįtikėtini karščiai, o atidesnis, pakėlę akis į dangų, pastebi ir įdomesnių, neįprastų reiškinių. Šilalės rajono gyventoja Ieva Tvaronavičiūtė su „Tauragės kurjeriu“ pasidalino užfiksuotais išskirtiniais kadrais. Vienas jų – prie Anykščių medžių lajų tako dėl audros metu virtusio medžio nukentėjęs automobilis. Neoficialiais duomenimis, tai tauragiškiams priklausanti transporto priemonė. Kituose kadruose – Šilalės rajone, Tūbinių kaime, antradienį pastebėti besiformuojantys viesulai.

Neoficialiais duomenimis, prie Anykščių medžių lajų tako nukentėjo tauragiškių automobilis. Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Gytis Valaika tikina, kad nėra jokių mokslinių duomenų, jog tokių viesulo užuomazgų daugėtų.

– Negalima sakyti, kad tokie reiškiniai dažnėja. Tik anksčiau gal ne kiekvienas turėjo kameras ir galėjo viską fiksuoti. Tai labai trumpas ir lokalus reiškinys – gali formuotis ir likti visai nepastebėtas. Trunka kartais minutę, gali užsitęsti iki 10 minučių. Lietuvoje šioms užuomazgoms pritrūksta energijos, jos nenusileidžia iki žemės, – teigė G.Valaika.

Tūbinėse antradienį buvo galima stebėti įdomų reiškinį. Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka

Specialistas tvirtina, kad susiformavęs ir ant žemės nusileidęs viesulas trunka kur kas ilgiau ir pridarytų nemažai nuostolių. Tokius reiškinius stengiamasi skaičiuoti, stebėti.

– Matydami tokias užuomazgas, visi turi galvoje Jungtinėse Amerikos Valstijose pasitaikančius tornadus. Bet mes esame šiauriau. Lietuva net nepriklauso europinei viesulų alėjai, kuri yra Lenkijoje, Vokietijoje. Šios užuomazgos tikrai nepavojingos. Jei ir nusileis ant žemės, pritrūks energijos. Pavojus būtų tada, kai jau viesulas neatrodytų kaip plonas siūlas, – tvirtino Lietuvos hidrometeorologijos specialistas.

Tūbinėse antradienį buvo galima stebėti įdomų reiškinį. Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą