Šildymo sezonas: tikimasi sulaukti daugiau prašymų išlaidoms kompensuoti

Dalintis:

Paskelbus apie šildymo sezono pradžią, Tauragės rajono savivaldybė pranešė priimanti prašymus dėl būsto šildymo kompensacijų. Kaimiškųjų seniūnijų seniūnai nuogąstauja, kad besitęsiant pandemijai būsto šildymo išlaidas kompensuoti prašys daugiau žmonių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešime spaudai skelbia, kad mokesčiai už šildymą nepasiturintiems asmenims bus kompensuojami ir primenama, kad į kompensacijas pretenduoti gali bet kokiu šildymo būdu besinaudojantys žmonės: centralizuotu ar kitokiu (malkomis, anglimis ir pan.).

Kvietimą teikti prašymus kompensuoti būsto ir vandens šildymo išlaidas jau išplatino Tauragės rajono savivaldybė. Gyventojai kviečiami kreiptis į Socialinės paramos skyrių telefonais arba atėjus į Gyventojų priėmimo kabinetą Tauragės rajono savivaldybėje. Primenama, kad tokius prašymus teikti galima ir elektroniniu būdu portale spis.lt. Tačiau kaimiškųjų seniūnijų gyventojai kviečiami kreiptis į savo seniūnijas.

Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas tikino, kad dėl kompensacijų šildymo išlaidoms kreipiasi tikrai ne vienas gyventojas.

– Dauguma perka malkas. Jas žmonės perka patys, į mus kreipiasi tik dėl išlaidų kompensavimo. Kiek gyventojų per metus kreipiasi, dabar atsakyti negaliu, tačiau pas socialines darbuotojas jų užsuka tikrai nemažai, ­– tvirtino M.Giačas.

Žygaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Laimutė Austynienė pasakojo, kad šalyje paskelbus ekstremaliąją situaciją daugiau žmonių galės gauti šildymo išlaidų kompensavimą. Skaičiuojant šeimos pajamas dėl šildymo išlaidų kompensavimo paprastai esą svarbūs trys parametrai. Vienas jų – turto vertės normatyvas, tačiau paskelbus ekstremaliąją situaciją į šį parametrą nėra atsižvelgiama.

– Čia žemės ūkio kraštas, tad turintiems daug žemės kompensacija būdavo neskiriama, nes turimas turtas viršydavo normatyvą. Turime nemažai pensininkų, kurie gyvena nuosavuose namuose, turi žemės. Jau sulaukiau bent 10 skambučių, klausiančių apie kompensacijas, – kalbėjo L.Austynienė, pridurdama, kad ir šioje seniūnijoje daugiausia kūrenama malkomis.

Gaurės seniūnas Virginijus Skirius dėstė, kad reikalui esant ir seniūnijos transportą malkoms parsivežti parūpina. Pašnekovas dar nuogąstavo, kad dėl pandemijos kompensacijos prašančių gali sulaukti kur kas daugiau, nei ankstesniais metais.

Tauragės rajono savivaldybė taip pat skelbia 2021–2022 metų šildymo sezonui būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijoms apskaičiuoti taikomas vidutines kuro kainas: malkos – 35 Eur/kub. m; medžio, pjuvenų granulės – 165 Eur/t; pjuvenų briketai – 155 Eur/t; durpės – 70 Eur/t; durpių briketai – 95 Eur/t; akmens anglys – 165 Eur/t; suskystintos naftos dujos – 700 Eur/t; dyzelinas (krosnių kuras) – 500 Eur/t.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. I pusmečio duomenimis, vidutiniškai per mėnesį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo 95,2 tūkst. žmonių, t.y. 3,4 proc. visų Lietuvos gyventojų. Didžioji dalis gavusių kompensaciją – žmonės, gyvenantys centralizuotai šildomame būste (beveik 78 tūkst. asmenų). Vidutinis kompensacijos dydis vienam asmeniui būstą šildant centralizuotai – apie 24,46 Eur (2020 m. I pusm. – 16 Eur), kt. kuro rūšimis – 43,27 Eur (2020 m. I pusm. – 43 Eur).

Kompensacijoms išleista virš 10 mln. Eur, ir, palyginus su 2020 m. I pusm., išlaidos išaugo daugiau kaip 35 proc.

Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrius patikslino, kad per 2020 metus dėl kompensacijų būsto šildymui kreipėsi 3250 asmenų, parama suteikta 2720 asmenims. Jiems skirti 204 013 Eur.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą