fbpx

Skaudvilė kviečia į žygį istoriniais keliais

Dalintis:

Paskutinę kalendorinės žiemos dieną, vasario 29-ąją, Skaudvilėje organizuojamas pėsčiųjų žygis „Pilėnai“. Jis priklauso renginių „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – Skaudvilė 2020“ ciklui, yra skirtas Pilėnų žūties 684-osioms metinėms paminėti. Žygio trasa vingiuos pro piliakalnius, dvarvietę, paminklus ir atodangą, suplanuota įveikti 18 km.

Žygeiviai aplankys Pilėnų tvirtovę Ivangėnuose, apie kurią sklando kalbos, kad ten gyveno ir kovėsi garsieji mūsų protėviai, tačiau istorikai lemiamo žodžio dar netarė. Dalyviai užkops į Simėnų, Kalniškių, Zakarkiškės, Giržadų ir Nosaičių piliakalnius, grožėsis Skaudvilės atodanga. Maršrutas drieksis ir per kryžiuočių karo žvalgybos takus – vegeberichtus.

Pėsčiųjų žygių mėgėjai užsuks į Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjas, į archeologinių tyrinėjimų ir radinių vietas, apžiūrės tvirtovės sargybos bokštų vietas, alkvietę, Karinkalnį, kuriame galimai 1329 m. susikovė Margiris ir Jonas Liuksemburgietis. Margiris yra legendinis žemaičių kunigaikštis, garsiųjų Pilėnų gynėjas, aprašytas kronikininko Vygando Marburgiečio.

Žygį istoriniais keliais organizuoja VšĮ „Karšuvos būtovė“ prezidentas Antanas Gedvilas, bendruomenė „Skaudvilės kraštas“ ir jos pirmininkas, tarybos narys Vidas Bičkus, Ekstremalų asociacijos prezidentas Vidas Stašaitis. Idėjos autorius ir iniciatorius autorius yra A.Gedvilas, jau seniau organizavęs vieną pėsčiųjų žygį „Pilėnai“. Šį kartą sumanytas didelis žygis, todėl į talką pasikviestas patyręs žygių specialistas V.Stašaitis.

Vido Stašaičio nuotrauka

– Mes apžiūrėjome suplanuotą trasą, aš sudėliojau įdomų maršrutą, kad nebūtų monotonijos. Manome, kad žygeivių susirinks daugiau nei šimtas, jau beveik tiek užsiregistravo. Registracija reikalinga tik tam, kad žinotume kiek maisto pagaminti ir diplomų paruošti, – pasakojo V.Stašaitis. – Registracijai nuoroda pateikta prie renginio skelbimo feisbuke, gali atvykti iš anksto neužsiregistravę – žygio dieną patikslinsime skaičių.

Norintys dalyvauti žygyje kviečiami šeštadienį, 10 valandą, susirinkti Skaudvilės miesto centrinėje aikštėje. Žygis nemokamas, visi bus maitinami, vaišinami arbata, jiems įteikiami prizai ir diplomai, istorijos mėgėjams bus siūloma įsigyti dar leidyklos dažais kvepiančią knygą „Karšuvos būtovė“. Maršrutu žygiuoti planuojama 6 val., finalas numatytas 16 val.

– Jei žygeivių bus 200 – visus pamaitinsime. Turime patirties ir žinome, kaip tai padaryti. Visuomet suplanuojame taip ir pagaminame tiek, kad žmonės sočiau pavalgytų ir maisto nepritrūktų, – sakė V.Stašaitis. – Įprasta, kad didesniuose pėsčiųjų žygiuose valgoma žygio viduryje ir pabaigoje. Šeštadienį pasiūlysime karštos sriubos.

Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jis reikalingas tam, kad prireikus būtų galima patikslinti dalyvio amžių. Organizatoriai nenori, kad vaikai savavališkai, be tėvų žinios dalyvautų žygyje. Asmenis iki 16 metų privalo lydėti suaugusieji. Tikimasi, kad pėsčiųjų žygiu susidomės energingi, garbaus amžiaus senjorai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą