fbpx

Skaudvilė šėlioja – švenčia miesto gimtadienį

Dalintis:

Šį savaitgalį Skaudvilėje netils šurmulys – vyksta miesto šventė. Šiandien nuo pat ryto prasidėjęs renginių maratonas tęsis iki vidurnakčio, o tada naktinį dangų skros fejerverkai. Turgaus aikštėje vaikams įrengtas pramogų parkas veiks iki vėlyvo vakaro, vakarėjant koncertuos jaunieji atlikėjai ir muzikos grupės, bus apdovanoti žvejai ir sportininkai, o šv. Kryžiaus bažnyčioje aukos mišias už Skaudvilės krašto žmones. Skaudviliškius ir miesto svečius linksmins Natalija Bunkė ir grupė „2Kvėpavimas“.

Skaudvilės miesto pirmosios seniūnaitijos seniūnaitis Stasys Bardauskas surengė varžybas – 8 val. žvejai sumerkė plūdines meškeres į Ančios užtvanką. Tradiciškai nebus nė vieno meškeriotojo be prizo, nes apdovanos visus: jauniausią ir vyriausią, pagavusį didžiausią ir mažiausią žuvį, didžiausią kiekį žuvų ir tą, kuris pirmas ištrauks laimikį. Paruoštas paguodos prizas tam, kuris neturės „nei žvyno, nei uodegos“. Seniūnaitis sako, kad diena žvejybai nuostabi: puikus oras ir žuvys aktyvios.

– Šiemet susirinko rekordiškai daug žvejų – net 35 dalyvauja varžybose: 28 suaugę ir 7 vaikučiai. Vyriausiam žvejui 93 metai, o jauniausiam – 7 metukai. Meškerioja vietos gyventojai, nemažai svečių, atvyko iš didmiesčių, – pasakojo varžybų organizatorius. – Žvejos iki 12 val. Jau yra laimikių, vaikai pagavo po 10-20 žuvų. Paleidom tris sugautus šapaliukus, jie neįskaitiniai, nes per maži. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet žuvienę virsim iš sugautos žuvies.

Akimirka iš žvejų varžybų. Lino Smorodino nuotrauka

Ančios užtvankos poilsiavietėje ir Skaudvilės sporto salėje nuo 10 val. vyksta draugiškos sportininkų varžybos: paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, smiginio ir stalo teniso. Miesto šventės metu atidaromas Skaudvilės diskgolfo parkas – vyksta pirmasis turnyras. Pasirodymą 13 val. parengė ir ekstremalaus sporto mėgėjai.

Akimirka iš žvejų varžybų. Lino Smorodino nuotrauka

Nuo 11 iki 17 val. į Skaudvilės krašto muziejų kviečia muziejininkė Inga Nagaitienė: 14 val. ji pristatys parodą „XIX a. pab.- XX a. pr. spausdinimo mašinėlės ir ryšio priemonės“. Tokiu pat laiku, kaip ir į muziejų, kviečiama apsilankyti kraštiečio Alfonso Čepausko dailės galerijoje, kuri įkurta Skaudvilės gimnazijoje. 15 val. bus atidengta A.Čepausko bareljefinė skulptūra „Karšuvos legenda“, ceremonijoje dalyvaus pats autorius, atvykęs iš Vilniaus jis pristatys naujausius savo darbus. Pernai jis Skaudvilės miesto šventės proga suorganizavo tarptautinę ekslibrisų parodą.

Vakarėjant ant scenos kils sportininkai – iškilmingai bus apdovanoti laimėjusieji varžybas, prizais bus pagerbti ir žvejai. Pasirodys talentingi ir jauni atlikėjai, surengtame respublikiniame muzikos grupių festivalyje koncertuos 7 grupės atvykusios iš kitų miestų. Dainomis linksmins muzikos grupė „2Kvėpavimas” ir dainininkė Natalija Bunkė, vidurnaktį džiugins fejerverkai.

Batutų parkas vaikams nemokamas – jie šiandien galės linksmintis nuo 16 iki 22 val. 15 val. veiks interaktyvi vaikų žaidimų erdvė su Paršiuku Čiuku ir Karlsonu, o profesionalūs aktoriai  rodys spektaklį „Tigro pusryčiai“. Apsilankymas Skaudvilės krašto muziejuje ir Alfonso Čepausko dailės galerijoje taip pat nemokamas.

Miesto šventę organizuoja Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius, Skaudvilės seniūnija ir Skaudvilės bendruomenė „Skaudvilės kraštas“.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą