Skaudvilėje, lyg duona, dalijosi poetiniu žodžiu

Dalintis:

Skaudvilės kultūros namų literatų klubas „Laiko lašai“ jau aštuntą kartą sukvietė poetus ir bardus iš visos Lietuvos į muzikos ir žodžio šventę „Žodžio artumas“. Į renginį atvyko gausus būrys svečių, tarp kurių – klubo krikštatėviai iš Tauragės. Apie tris valandas buvo skaitomi eilėraščiai, gitaroms pritariant skambėjo dainos. Padainavus įspūdingo balso dainininkei Renatai, visi suskubo į kavinę – ten suplanuoti baigiamieji šventės štrichai.

Įprastai muzikos ir žodžio šventę Skaudvilės kultūros namų režisierė, literatų klubo vadovė Zita Jurevičienė organizuodavo rugsėjo viduryje įspūdingo grožio skvere. Vis labiau rudenėjantis oras dovanodavo žvarbesnį vėją, todėl šiemet šventę paankstino, ją surengė liepoms barstant nužydėjusius žiedlapius, prieš pat Onines. Vis tik, dangui barstant pavienius lietaus lašus, iš skvero renginys buvo perkeltas į Skaudvilės kultūros namus. Z.Jurevičienė džiaugėsi sulaukusi tiek daug poetų ir bardų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

– Brangūs sielos draugai ir poezijos mylėtojai, dėkoju, kad atvykote į aštuntą kartą surengtą respublikinę šventę. Su jumis lyg duona dalijamės poetiniu žodžiu. Viskas gyvenime prasideda nuo žodžio: meilė, džiaugsmas, abejingumas ir pyktis. Visa jausmų skalė žydi žodyje, ne veltui sakoma, kad šiltas žodis geriau nei kailiniai, – kalbėjo renginio organizatorė. – Įnoringa liepa šį vakarą mus suvijo į pastogę, bet čia mes sušilsime nuo širdingų vienas kito poetinių žodžių, kurie klausomi ir girdimi širdimi.

Susirinkusius sveikino Skaudvilės seniūno pavaduotoja, laikinai einanti seniūno pareigas Dalia Milašienė. Pasak jos, žodis yra ypatingas – gali žeisti ir prajuokinti, jis turi didelę reikšmę žmogaus gyvenime, o jausminis pasaulis yra pati nuoširdžiausia sąžinės išklotinė. Skaudvilės bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus dėkojo Z.Jurevičienei už tai, kad renginys „Žodžio artumas“ gyvuoja jos iniciatyva, už jo kasmetinį organizavimą įteikė padėką.

Reginos Genienės nuotrauka

Ant Skaudvilės kultūros namų scenos lipo daug atlikėjų. Juos kvietė šventės organizatorė, skaitydama literatūrines šaradas. Kiekvienas, išgirdęs pažįstamus, artimus, mielus žodžius iš savo kūrinių, turėjo atskubėti į sceną. Vieni skaitė savo eiles, kiti – grojo ir dainavo. Jie atvyko ne tuščiomis rankomis – Z.Jurevičienei dovanojo savų eilėraščių knygutes, suvenyrus, saldumynus. Renginio šeimininkė neliko skolinga – kiekvienam įteikė paukštį, kad primintų apie šventę Skaudvilėje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, kad jie ir vėliau čia atvyktų.

Pirmieji pasirodė Skaudvilės literatų klubo „Laiko lašai“ kūrėjai ir atlikėjai: Žydrė, Violeta, Eugenija, Rasa ir Artūras. Šie skaudviliškiai – poetai ir bardai. Eilėraščius skaitė Šiaulių rajono literatų asociacijos kūrėjai, kurie teigė, kad „pernai pabuvoję šventėje „Žodžio artumas“, šiemet negalėjo neatvažiuoti“. Jie atvyko kartu su dideliu būriu žodžio mylėtojų iš Joniškio. Atskubėję iš Plungės literatai scenoje žemai nusilenkė Skaudvilės žemei ir nuostabiems Skaudvilės gyventojams.

Kūrėjų atvyko daug – net iš 14 Lietuvos miestų ir miestelių. Eiles skaitė kraštietis, režisierius, poetas Jonas Gradauskas, Jaunius Stonys iš Šiaulių, Dalia Šebelskienė iš Viduklės, Girdžių seniūnijos seniūnas Mindaugas Dilys (Skirsnemunė), kuris ne tik vaidina, bet ir dainuoja. Kęstutis Krencius iš Naujosios Akmenės grojo gitara ir dainavo. Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narys Viktoras Gulbinas padainavo savo kūrybos dainas. Poetė Jadvyga Šimkienė, išleidusi aštuonias eilėraščių knygeles, save įvardino moterimi, turinčia dvi sielas – kai viena juokiasi, kita – verkia. Todėl, pasak jos, ir knygutės skirtingos – perduodančios gyvenimo džiaugsmą ar dvelkiančios nostalgija.

Reginos Genienės nuotrauka

Ant scenos lipo ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ kūrėjai. Pasak Zitos Jurevičienės, be šio klubo nebūtų ir jų, todėl tauragiškių klubą vadina savo krikštatėviais. Eugenijus Šaltis skaitė eilėraštį „Upė“, jis pristatė naują klubo narę – Justiną Trilikauskienę, išleidusią keletą savo knygų. Kūrinius skaitė Aldona Auksorienė ir Jonas Jakštaitis – Šapelis, tauragiškių klubo senbuvis, išleidęs devynias knygutes vaikams. E.Šaltis dėkojo savo fanams, kurie juos lydi į įvairius renginius – Reginai ir kunigui Edikui Šulcui. Padainavus žymiajai Renatai, visi suskubo į kavinę.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą