Skaudvilės teatrui – 10 metų

Dalintis:

Skaudvilės bendruomenės teatras „Karšuvis“ minėdamas kūrybos dešimtmetį žiūrovams dovanojo spektaklį „Keista diena“. Po vaidinimo linksmai ir improvizuotai aktorius sveikino kolegos ir institucijų darbuotojai, įteikė jiems padėkas ir dovanas, o žiūrovai stovėdami sudainavo „Ilgiausių metų“.

Režisierius, fotografas Sigitas Kancevyčius Skaudvilės bendruomenės teatrą subūrė prieš dešimtmetį, aktoriai 2010 m. balandžio 9 d. debiutavo su premjeriniu spektakliu – Viktoro Galinaičio komedija „Vaiduokliai“. Iki šiol režisierius pastatė 9 skirtingų žanrų spektaklius, kurie suvaidinti apie šimtą kartų. Jubiliejinį gimtadienį buvo suplanavę švęsti pavasarį, tačiau kilusi epidemija sujaukė planus – jį paminėjo sulaukę vėlyvo rudens. Vakar savo gerbėjams „Karšuvis“ dovanojo spektaklį, kurį Sigitas Kancevyčius adaptavo pagal J.Tumo-Vaižganto pjesę „Keista diena“.

– Sunku patikėti, kad mūsų kolektyvas gyvuoja 10 metų, atrodo, kad viskas buvo visai neseniai. Mūsų teatre vaidina dvi šeimos: Justinas ir Eugenija Kudirkai, Saulius ir Regina Vingiai iš Adakavo kaimo. Jie vaidina nuo pirmojo spektaklio. Justinas konstruoja scenovaizdžius, yra mūsų meistras, inžinierius ir aktorius, – kalbėjo režisierius vis pagirdamas kiekvieną aktorių ir įteikdamas Skaudvilės seniūnijos suruoštas dovanas. – Šiandien debiutavo Rūta Gerulienė, jūs patys ją įvertinsite. Gabija Skarbaliūtė teatre – du metai. Lietuvių kalbos mokytoja Zita Jarašūnienė vaidina nuo pat susikūrimo, o Žydrė Macienė – 9 metus.

Reginos Genienės nuotrauka

Linksmai ir improvizuotai bendruomenės teatrą pasveikino kolegos – Skaudvilės kultūros namų teatras su režisiere Zita Jurevičiene. Jie, įkūniję įvairių sričių gydytojus ir sušaukę konsiliumą, įvertino „Karšuvio“ aktorių sveikatos būklę. Paaiškėjo, kad jie pasmerkti, nes užsikrėtę teatravirusu, juos kamuoja priklausomybė mizanscenai, maniakinis scenos sindromas, teatralizacija. Jie įžvelgė vienintelį džiugesnį dalyką: karšuviečių širdys plečiasi nuo didelės meilės režisieriui ir žiūrovui.

Skaudvilės bendruomenės teatrą jubiliejaus proga sveikino ir įteikė padėkas bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Skaudvilės kultūros namų renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė, Skaudvilės seniūnijos seniūno pareigas laikinai vykdanti Dalia Milašienė, draugai ir artimieji. Žiūrovai sveikindami sudainavo dainą „Ilgiausių metų“, netrūko ovacijų.

Renginio akimirkas galite apžiūrėti Facebook.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą