fbpx

Skautų akcija „Nuspalvink Lietuvą“ Tauragėje: nudažė „Caritas“ bičiulės namą

Dalintis:

Tauragėje apsilankę Lietuvos skautijos atstovai kibo į darbus ir per vieną dieną nušveitė ir nudažė seną medinį namą.

Tauragės dekanato „Caritas“ vadovė Vitalija Šlepavičienė pirmoji suskubo feisbuke pranešti apie tai, kad skautai nudažė tauragiškės, „Caritas“ bičiulės namą.

„Džiugu, kad skautai ėmėsi Caritas bičiulės Onutės namo atnaujinimo darbų. <…> Ačiū Lietuvos skautams už gražią ir prasmingą iniciatyvą“, – rašoma „Caritas“ feisbuke.

Vitalija „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad patys skautai kreipėsi, teiraudamiesi, kam tokio savanoriško darbo reikia labiausiai.

– Jie paprašė rasti, kam reikia nudažyti namą. Nebuvo paprasta rasti žmogų, kuris tokią pagalbą priimtų. Kai vienam žmogui pasiūlėme, mums atsakė, kad nenori, nes baiminasi to, ką kaimynai pagalvos ar pasakys, nors pagalba būtų tikrai labai pravertusi. Tad galiausiai pasiūlėme savo organizacijos bičiulę, gyvenančią Tauragėje, – atvirai dėstė V.Šlepavičienė.

Tauragės dekanato „Caritas“ puslapio nuotrauka

„Caritas“ savo feisbuko puslapyje taip pat skelbia, kad skautų akcija „Nuspalvink Lietuvą“ vyksta jau penktus metus. Bendradarbiaujama su įvairiomis savivaldybėmis, organizacijomis. Taip siekiama ne tik kažkam atnaujinti namus, bet ir suteikti pozityvių emocijų.

Akcijoje Tauragėje dirbusi Lietuvos skautijos Tauragės krašto „Brėkštos“ vyresniųjų skaučių būrelio narė Silvija Bialoglovytė „Tauragės kurjeriui“ džiaugėsi, jog Tauragėje medinio namo šeimininkė visus savanorius šiltai priėmė.

– Šios iniciatyvos imasi suaugę skautai. Prie projekto prisijungė du Lietuvos skautijos būreliai – Tauragės krašto „Brėkštos“ ir Petro Jurgėlos Jurgelevičiaus vyresnieji skautai. Esame visi kilę iš Tauragės krašto, tačiau dabar jau pasklidę po visą Lietuvą, – kalbėjo Silvija. – Lėšas priemonėms skyrė organizacija, o mums reikėjo jas įsigyti ir darbus atlikti patiems. Iš viso dalyvavome 14 žmonių. Dirbome visą dieną, kai baigėme dažyti, jau visai prietema buvo.

Kaip pašnekovė tikino, pagrindinis tikslas buvo padaryti kiek galima daugiau, tačiau galiausiai pavyko perdažyti visą namą, kas ypač džiugino tauragiškę namo gyventoją.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą