Skyrusi paramą Ukrainai, taryba kviečia prisidėti ir visuomenę

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino dar vieną – 30 tūkstančių eurų paramos paketą nuo karo kenčiantiems Ukrainos miestams partneriams Lutskui ir Ternopiliui. Pinigai bus skirti po lygiai. Tikimasi, kad būtiniausiais daiktais Ukrainos miestų gyventojus parems ir tauragiškiai.

Antradienį Rusija į strateginius Ukrainos objektus paleido daugiausiai raketų nuo karo pradžios. Teigiama, kad be elektros liko daugiau nei septyni milijonai gyventojų, pažeistos dujų, vandentiekio linijos. Tą patį vakarą raketos pataikė ir į pasienyje su Ukrainą esančios Lenkijos teritoriją, du žmonės žuvo. Lenkija, kaip ir Lietuva, yra NATO šalis, todėl situaciją atidžiai vertina visas aljansas, kuris ir priims sprendimą dėl tolimesnių veiksmų Rusijos karo Ukrainoje metu. Situaciją Tauragės miestuose partneriuose atidžiai stebi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

– Bombarduojama infrastruktūra. Miestuose ribojamas elektros vartojimas. Stebiu, ką savo socialiniuose tinkluose praneša miestų partnerių merai, ir galiu reziumuoti, kad situacija tikrai nėra gera, – „Tauragės kurjeriui“ sakė meras, iki šiol gyvai bendravęs tik su Ternopilio miesto meru.

Lutsko mero D.Kaminskas asmeniškai nepažįsta. Šios Ukrainos savivaldybės meras išrinktas neseniai, mirus ankstesniajam merui.

– Ternopilio meras yra buvęs Tauragėje, palaikome ryšius, todėl taryba tarptautiniam bendradarbiavimui skiria dar 30 tūkstančių eurų ir planuojame pirkti generatorius. Jų labiausiai trūksta žiemai. Taip pat kviesime tauragiškius prisidėti prie labdaros siuntos, – komentavo D.Kaminskas.

Tauragiškiams savivaldybė ruošiasi pateikti konkretų būtiniausių daiktų sąrašą. Jį mūsų rajonui atsiuntė ukrainiečiai. Artėjant žiemai Ukrainos gyventojams trūksta būtiniausių daiktų: šiltų drabužių, generatorių, higienos priemonių.

– Ukrainiečiams reikia visko, kas padėtų išgyventi per žiemą. Daiktų sąrašą pateiksime artimiausią savaitę, – patikino meras.

Pirmoji finansinė 50 tūkstančių eurų parama miestams partneriams skirta pačioje karo pradžioje. Tuomet iš savivaldybės biudžeto 30 tūkstančių eurų atiteko Ternopiliui, 20 tūkstančių eurų skirta Lutskui.

Ternopilio gyventojai socialiniuose tinkluose šią savaitę praneša, kad 90 proc. Ternopilio regiono teritorijoje nėra elektros. Lapkričio 15-ąją viena Rusijos raketa pataikė ir į Ternopilio sritį.

Projektas „Ties riba“

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą