Į „Tauragės kurjerio“ redakciją atskriejo Romualdos nuotraukos ir filmuota medžiaga su ežiukais. Kalpokų kaimo gyventoja pasakojo, kad ežiai jų sodyboje jaučiasi kaip tikri šeimininkai – nuo pieno dubenėlio ar sauso pašaro nuvaiko kates ir puotauja patys. Gausi ežių šeimyna Romualdos šeimos namuose gyvena jau ne pirmus metus.
Savo katėms Romualda kas vakarą įpila į dubenėlį šilto, ką tik primelžto pieno, visada indeliuose yra sauso pašaro. Moteris pastebėjo, kad jau senokai šį maistą pamėgo ir ežiai, kiekvieną vakarą tuo pačiu laiku atpūškuojantys į kačių šėrimo vietą.
– Prie indelio su pienu kas vakarą atskuba 4 drąsūs ir atkaklūs ežiai, vos tik jiems pasirodžius, katinai sprunka į šalį. Tada ežiukai godžiai laka pieną. Kiek anksčiau mane pamatę puldavo slėptis po raudonųjų serbentų krūmu, o dabar priprato, nebebijo, galiu juos ir fotografuoti, ir filmuoti, – dygliuotais įnamiais džiaugiasi moteris.
Vis dėlto Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato Lankytojų centro administratorius Saulius Bartminas patikino, kad nei ežių, nei kitų laukinių gyvūnų šerti nereikėtų.
– Tikrai ežiams nereikia duoti pieno, juo labiau jokio sauso, konservuoto pašaro, nes tai ne jų maistas. Ežiai maitinasi kirmėlėmis, pelėmis, sliekais, lervomis. Kada ežys gamtoje gauna pieno, pagalvokim, – stebisi gamtininkas, primindamas, kad geriau šių gyvūnėlių ir į rankas neimti, o jei jau ateina į kiemą, pasidžiaugti iš tolo.
Pasak S.Bartmino, ežiai svarbu maitintis kuo natūralesniu maistu. Jie gana intensyviai maitinasi tamsiu paros metu, nes yra nakties gyvūnai. O jei jau ežys atėjo į sodybą, reikėtų jį nuo namų toliau panešti, tada ežiai patys susiras sau tinkamo maisto. Gamtininkas pastebėjo, kad pastaraisiais metais ežių populiacija yra sumažėjusi. Miško gilumoje retai kada ežį galima sutikti. Atšalus orams, ežių medžiagų apykaita sulėtėja, tuomet jie užmiega urveliuose, o pavasarį pabunda labai alkani.