Spaudos konferencijoje – karantino aktualijos

Dalintis:

Šiandien surengtoje spaudos konferencijoje Tauragės rajono savivaldybė paskelbė apie dar du asmenis, užsikrėtusius koronavirusu. Patikslinta informacija apie vykdomus dezinfekavimo darbus.

Prieš pat pietus Tauragės rajono savivaldybės feisbuko paskyroje pradėta tiesioginė spaudos konferencijos transliacija, kurioje į gyventojų ir žiniasklaidos klausimus atsakinėjo administracijos direktorius Modestas Petraitis. Jis vardijo, kad jau išdezinfekuotos laiptinės Žalgirių mikrorajone, šiuo metu darbai vykdomi Dariaus ir Girėno gatvės, Tarailių mikrorajono daugiabučių namų laiptinėse. Priminta, kad Dunokai darbus vykdo viešosiose erdvėse – vaikų žaidimo aikštelėse, parkuose, autobusų stotyje ir stotelėse. Vis dar esant ekstremaliai situacijai, planuojama dezinfekavimo darbus atlikti kas savaitę.

Pakomentuotas ir mobiliojo tyrimo punkto darbas. M.Petraičio turimais duomenimis, iš beveik 300 punkte išsityrusių asmenų 124 sulaukė neigiamų atsakymų, o penki asmenys nustatyti kaip sergantys koronavirusu. Likusių rezultatų dar laukiama. Šiuo metu tyrimams ėminius ima dvi medikų pamainos per dieną. Iš pradžių buvo skelbiama, kad atsakymai visus pasieks per dvi paras, tačiau dėl didelio tiriamųjų srauto laukti tenka ir 4-5 paras. Neigiamas atsakymas pranešamas trumpąja žinute.

Modestas Petraitis tikino, kad visi teigiamus atsakymus išgirdę asmenys saviizoliavosi. Paklausus, kodėl patys pirmieji infekuotieji nebuvo izoliacijoje, nes epidemiologiniai tyrimai rodo, jog vienas asmuo lankėsi parduotuvėje „Norfa“, administracijos direktorius patikino, kad maršrutų buvo minimaliai ir per tą laiką, tikėtina, neužsikrėtė kiti rajono gyventojai.

Konferenciją stebėjusieji teiravosi, ar planuojama prašyti kariuomenės pagalbos palaikant viešąją tvarką. Savivaldybės atstovas informavo, kad neplanuojama, nebent tokios priemonės būtų įvestos visoje šalyje.

Verslo prašymų padėti savivaldybėje taip pat kol kas nesulaukta. Bet jau gaunami prašymai dėl atleidimo nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Savivaldybės administracijos direktorius taip pat sakė neturintis duomenų, kiek tiksliai savivaldybei pavaldžių įmonių darbuotojų yra priverstinėje prastovoje. M.Petraičio duomenimis, apie 30 proc. yra išėję kasmetinių atostogų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą