fbpx

Sraigiavimas – papildomas būdas užsidirbti

Dalintis:

Įpusėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas. Supirkėjai, kurių Tauragės krašte – apie 20, kasmet iš gyventojų nuperka daugiau nei 20 tonų šių moliuskų. Vynuoginės sraigės – valstybės saugoma rūšis, todėl jas renkant privaloma laikytis reglamento. Žinantieji vynuoginių sraigių veisimosi vietas gana greitai uždirba, kadangi jas rinkti lengva, jos sunkios.

Pagal Vynuoginių sraigių išteklių naudojimo taisykles draudžiama šiuos pilvakojus moliuskus  rinkti saugomose teritorijose: gamtiniuose rezervatuose, draustiniuose. Nuo vegetacijos pradžios šie šliužai renkami iki liepos 1 d. Pasak supirkėjų, būna, kad įsivyravus karštiems ir sausiems orams sraigiavimo sezonas baigiasi anksčiau.

Ne vienerius metus vynuogines sraiges superkantis Rolandas iš Smalininkų (nenorintis skelbti pavardės) pasakojo, kad šie moliuskai renkami anksti ryte, kol ant žolės laikosi rasa. Apniukusiu ir lietingu oru šliužai renkami visą dieną. Šiemet per tris savaites, įpusėjus sezonui, jis jau nupirko apie 7 tonas vynuoginių sraigių. Kasmet iš žmonių surenka daugiau nei 10 tonų. Rolando nuomone, sraigiavimas – neblogas papildomas pajamų šaltinis, o uždarbis greitesnis nei grybaujant.

– Sraigės mėgsta drėgną aplinką ir lietingą orą. Esant tokioms sąlygoms reikia vaikščioti ir jas rinkti. Saulei kaitinant šliužų nepamatysi – slepiasi žemėje. Nuolatos esant 20 laipsnių temperatūrai jau nieko gero. Šį sezoną sraigių gausiau, kadangi pernai buvo sausringas pavasaris. Bet šiemet sraigiauti pradėjome keliomis savaitėmis vėliau, – kalbėjo sraigių supirkėjas. – Superku bet kokį kiekį, kilogramo kaina – 60 centų. Žinantys sraigynus greitai prirenka ir neblogai uždirba. Svarbiausia, kad sraigių kiauto skersmuo būtų ne mažesnis nei 28 milimetrai.

Pasak Rolando, žmonės dažniausiai daro tą pačią klaidą – moliuskus renka į sandarius kibirus ir polietileninius maišus, todėl jie gali uždusti ar paskęsti savo gleivėse. Nelabai kreipia dėmesį į tai, ar tara tinkama. Tačiau kadangi sandariuose induose įkalinti moliuskai greitai patenka pas supirkėją, jų žūties išvengiama. Vyras teigė, kad sraigiautojų Tauragės rajone nedaugėja – mielai nupirktų didesnius moliuskų kiekius.

Supirktas sraiges Rolandas pristato į didžiuosius sraigių supirkimo punktus Lietuvoje, iš kurių apie 90 procentų iškeliauja į užsienį.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą