Stabdžius praradęs R. Baciuška pagerino poziciją Dakaro ralyje

Dalintis:

Antradienį Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje dalyviams teko įveikti antrąją maratoninio etapo dalį – 631 km, iš kurių greičio ruožą sudarė 399 km.

„Challenger“ bagių klasėje startuojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano finišavo per 3 val. 18 min. 1 sek. ir užėmė devintąją vietą.

Aukščiau pakilti lietuviui nepavyko dėl pramušto rato bei navigacinių klaidų. Praradęs laiko keisdamas ratą, R. Baciuška pirmajame kelio taške buvo klasifikuotas vos 30-as. Vėliau jis sparčiai gerino pozicijas ir buvo pakilęs iki šeštosios vietos. Visgi klaida ieškant paskutinio kontrolės punkto neleido šios pozicijos išsaugoti.

„Pirmuose kilometruose „radome“ akmenį ir sugadinome ratlankį ir dėl to reikėjo keisti ratą. Vėliau važiavome link didelių kopų, kur matėme daug pasimetusių bagių. Keletą minučių paklydome ir mes, bet galiausiai radome išvažiavimą. Bet tada man dingo stabdžiai. Teko važiuoti be stabdžių, o tai labai apsunkino važiavimą kopose. Galiausiai pasiklydome važiuodami į paskutinį kelio tašką, todėl praradome dar keletą minučių. Tai nuliūdino, bet nieko, baigėme ketvirtą dieną, o bagis išgyveno. Iš tiesų labai nedaug trūko, kad būčiau vienoje vietoje apsivertęs. Užvažiavus ant vienos iš kopų smarkiai „atmetė“ galą ir trūko poros centimetrų, kad būčiau nusirašęs. Visgi esame finiše. Ne veltui sakoma, kad kas nerizikuoja, tas negeria šampano“, – mintimis dalinosi R. Baciuška.

Rokas Baciuška ir Vidal Montijano Oriol Dakaro ralyje. Flavien Duhamel / Red Bull Content Pool nuotrauka

Etapo nugalėtoju tapo varžybų lyderis lenkas Erykas Goczalas – 2 val. 58 min. 28 sek. Antrąją vietą užėmė Michalas Goczalas (+6.10), trečiąją – čilietis Ignacio Casale (+14.02).

Bendroje įskaitoje R. Baciuška pakilo į devintąją vietą. Jis E. Goczalui pralaimi 1 val. 54 min. 49 sek.

Trečiadienį Dakaro ralio dalyvių laukia 645 km distancija iš Al-Hofufo į Shubaytahą. Tiesa, greičio ruožas šįkart bus trumas – vos 118 km. Dakaro ralis, kurį sudaro prologas ir 12 greičio ruožų, baigsis sausio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą