Startavo 2023 metų politinė kampanija

Dalintis:

Penktadienį, spalio 7-ąją, prasidėjo 2023 metų Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinė kampanija. Vyriausioji rinkimų komisija pradeda registruoti politinės kampanijos dalyvius. 

Kelti kandidatus ar kandidatų sąrašus 2023 metų savivaldos rinkimuose galės tik registruoti politinės kampanijos dalyviai. Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės partijos ir politiniai komitetai, kurie planuoja kelti kandidatus į merus ar kandidatų sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai ir kandidatuoti į merus.

Prieš užsiregistruodami visi politinės kampanijos dalyviai turi turėti banko sąskaitą, kuri bus naudojama tik politinės kampanijos tikslais, sudaryti sutartį su kampanijos iždininku ir užpildyti prašymą arba teikimą.

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki gruodžio 12 d. Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

Tauragės rajone savo kandidatus į merus jau paskelbė ne viena partija. Vienas pirmųjų apie tai, kad sieks mero posto, paskelbė Regionų partiją atstovaujantis Sigitas Kancevyčius. Kiek vėliau apie savo kandidatūrą informavo konservatoriai, pranešdami, jog jų partija į rinkiminę kovą siunčia Tomą Raulinavičių. Socialdemokratų kandidate į rajono vadovo postą paskelbta Rita Grigalienė, o valstiečiai į kovą siunčia Virginiją Eičienę. Antros kadencijos sieksiantis patvirtino ir liberalas Dovydas Kaminskas.

Šiek tiek statistikos

2015 metų savivaldos rinkimuose Tauragės rinkimų apygardoje tarybos mandatų siekė 8 politinės partijos ir 7 kandidatai į merus (laimėjo liberalas Sigitas Mičiulis).  

2019 metų savivaldos rinkimuose Tauragės rinkimų apygardoje tarybos mandatų siekė 7 politinės partijos ir 1 rinkimų komitetas bei 8 kandidatai į merus (laimėjo liberalas Dovydas Kaminskas).

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą