Statomi dar treji bendruomeninio gyvenimo namai

Dalintis:

Adakavo socialinių paslaugų namai ne vienerius metus vykdo reorganizaciją, kai žmonės iš įstaigos persikrausto gyventi į naujus bendruomeninius namus. Tokie jau sėkmingai veikia Marių ir Žaliojoje gatvėse. Pradėtos dar trijų namų statybos Tauragėje ir Skaudvilėje. Tokios paskirties namai statomi Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose.  

Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė džiaugėsi, kad vienu metu pavyko pradėti visų trijų gyvenamųjų namų statybas, nors vieno jų techninio projekto parengimas buvo užsitęsęs dėl specialistų padarytos klaidos.

– Buvo keblumų, bet susitvarkėme. Skaudvilėje pradėtos namų statybos Tauragės ir Mechanizatorių gatvėse, o Tauragėje – Rydštato gatvėje. Visi trys namai bus beveik vienodo dydžio, juose gyvens 30 mūsų įstaigos žmonių – kiekviename po dešimt. Dauguma kambarių – vienviečiai. Kiekvienam sklypui priklauso iki 10 arų žemės, – pasakojo įstaigos vadovė.

Pagal sutartį, kuri pasirašyta su MB „Autostatyba“ iš Kauno, namai turi būti pastatyti iki šių metų rugpjūčio 30 dienos. „Autostatyba“ vienintelė dalyvavo viešųjų pirkimų konkurse. Vieno namo pastatymas su aplinkos sutvarkymu kainuos apie 600 tūkst. Eur.

Naujuose bendruomeniniuose namuose dirbs 14 padėjėjų ir 3 socialiniai darbuotojai. Tiems 17-kai darbuotojų pasikeis darbo pobūdis, bus kitaip, nei įstaigoje: jie gamins maistą, prižiūrės aplinką, gyvens taip, kaip namuose. Šiuo metu jie dirba Adakavo socialinių paslaugų namuose, o vėliau kartu su globotiniais persikraustys į naujus namus.

Pasak direktorės, šių namų statybos finansuojamos Europos Sąjungos lėšomis. Kadangi kainos išaugo ir numatytos sumos nebeužtenka, trūkstamą lėšų dalį iš biudžeto skyrė valstybė.

– Mes esame pavaldūs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, ji yra mūsų steigėja. Visas finansavimas eina tiesiogiai iš ministerijos. Vienas mūsų įstaigos pastatas liks tuščias, kai bus pastatyti nauji namai ir išsikraustys mūsų žmonės. Jurbarke ir Šilalėje statomi dveji bendruomeniniai namai, Pagėgiuose – vieni, į juos išvažiuos 50 mūsų globotinių, – kalbėjo direktorė.

Bendruomeniniai gyvenimo namai Tauragėje, Marių ir Žaliojoje gatvėse, pastatyti prieš dvejus ir penkerius metus, juose gyvena 20 žmonių, kurie patys gaminasi maistą, konservuoja, augina daržoves, turi šiltnamį, augina sodą, rūpinasi mylimais augintiniais.

– Pradeda integruotis tie žmonės po truputėlį, bendruomeninių namų vis daugiau atsiranda, visuomenės tai nebestebina, ji apsipranta. Labai gerai jiems sekasi, labai jie ten laimingi, ten visai kita gyvenimo kokybė. Gyventojai turi savo kambarius, lanko įvairius užsiėmimus, dalyvauja bendruomenės gyvenime. Gyvena tokį, kaip ir visi žmonės, gyvenimą, – teigė vadovė.

Akmens masės plytelės

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą