Strateginės įmonės raginamos pasiruošti susirgimų šuoliui

Dalintis:

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptarti naujausi koronaviruso duomenys. Susirgimų šuolis paskatino galvoti ir apie strateginių įmonių darbą. Su kai kurių Tauragėje veikiančių įmonių vadovais aptartas jų pasiruošimas.

Šiandien popiet vykusiame Esktremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento atstovė Vitalija Juzėnienė pristatė naujausius sergamumo koronavirusu duomenis ir patikslino, kad protrūkių daugėja. Antradienį buvo trys židiniai, o trečiadienį – jau 4.

– Susirgimų daugėja labai greitai tiek suaugusiųjų, tiek vaikų tarpe. Šiandien turime protrūkį grupinio gyvenimo namuose – susirgo trys. <…> Rekomenduojama kiek įmanoma labiau riboti renginius, – kalbėjo NVSC atstovė Sausio 13-osios minėjimo išvakarėse.

Susirgimų šuolis juntamas ir karščiavimo klinikoje. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius detalizavo, kad per visą praėjusią savaitę klinikoje lankėsi vos 9 pacientai, tačiau vien šiam trečiadieniui buvo registruoti keturi žmonės.

– Mobiliame punkte galima pasidaryti PGR tyrimą, todėl dauguma renkasi ten vykti. Nenori į karščiavimo kliniką. Manau, tai rodo, kad simptomai nėra labai rimti, – įsitikinęs D.Petrošius.

ESOC pirmininkas Tomas Raulinavičius suskubo su strateginių įmonių vadovais aptarti pasiruošimą susirgimų koronavirusu šuoliui – kaip reikėtų išvengti užsikrėtimų įmonėje ir ką daryti, jei vis dėlto susirgtų didelė dalis darbuotojų, pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos paviešintą įmonių darbuotojų saviizoliacijos algoritmą. Jame numatyti trys skirtingi izoliacijos kritiškumo lygiai: kaip vykdyti izoliaciją daugėjant susirgimų tarp darbuotojų, kad būtų užtikrintos įmonės teikiamos paslaugos. Numatyta, kad nesant kitos galimybės užtikrinti kritines paslaugas, lengva forma sergantys darbuotojai turėtų eiti dirbti su specialiomis apsaugos priemonėmis.

Posėdyje dalyvavo ir kalbėjo ne visų Tauragės rajono strateginių įmonių vadovai, pirmasis pasisakyti panoro Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

– Pas mus kabinetuose darbuotojai sėdi po vieną, o tiems, kurie neturi tokios galimybės, pritaikėme patalpas. Viena darbuotoja dirba nuotoliniu būdu. Keturi darosi testus – jų teisė rinktis. Yra paskirtas žmogus, kuris vykdo galimybių pasų ir antikūnų testų kontrolę. Kol kas sklandžiai viskas, – kalbėjo A.Arcišauskas, pridurdamas, kad, esant reikalui, į namus dirbti išleistų 12 darbuotojų.

Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus užtikrino, kad apsaugos priemonių turi įsigiję pakankamai, o su bene mažiausia rizika užsikrėsti COVID-19 susiduria kiemus prižiūrintys darbuotojai.

– Trys darbuotojai darosi testus, kiti skiepyti. Kiemus prižiūrintys darbuotojai turi mažiausią riziką susirgti, technikos darbuotojai dirba po du, šilumos mazgų priežiūros darbuotojai – po vieną. Dar kabinetuose sėdi po du arba po vieną. Manau, situacija nebloga, – tvirtino E.Vaitiekus.

Tačiau Tomo Raulinavičiaus klausiamas, ar avarijos atveju pavyktų rasti pagalbą, jei netikėtai dauguma darbuotojų susirgtų koronavirusu, jis neslėpė, kad per artimiausią valandą to nepadarytų.

– Per valandą ar dvi nerasi žmonių, kurie padėtų. Bet nemanau, kad visi imtų ir susirgtų. Kas liečia nuotolinį, turim nešiojamus kompiuterius. Galimybė dirbti iš namų yra administracijai, gaunant įmonės įrangą, – kalbėjo Tauragės butų ūkio vadovas.

Tauragės šeimos gerovės centrui vadovaujanti Danguolė Račkauskienė atskleidė, kad koronavirusu užsikrėtė viena socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis vienoje iš rajono seniūnijų.

– Testuojasi 3 mūsų darbuotojai, paskiepijome 6 vaikus. Turime nusipirkę greitųjų testų – naudojam vaikus išleidžiant į mokyklą. Nuotoliniu galėtų dirbti 10 darbuotojų. Planuoju po šio pasitarimo, informuoti darbuotojus, lankančius šeimas, kad daugiau bendrautų telefonu, nuotoliu, kieme, jei nėra sudėtingos situacijos. Taip pat teikiame aprūpinimą maisto produktais socialiai pažeidžiamiems asmenims, vežiojame asmenis į karščiavimo kliniką ir mobilų punktą. Tam apsauginių priemonių turime, – sakė D.Račkauskienė, neslėpdama, kad daugėja besikreipiančių dėl pavėžėjimo. Praėjusią savaitę tokių pavežimų buvo 10 – dauguma į mobilųjį tyrimų punktą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą