Suabejojo, ar tik nenupjovė sveikų medžių

Dalintis:

Antradienio rytą pastebėję Ateities take pjaunamus medžius, Žalgirių mikrorajono gyventojai pranešė „Tauragės kurjeriui“. Žmonės stebėjosi, kad pagal reikalavimus medžių ir miesto želdynų nuo kovo 1 dienos pjauti lyg ir negalima, kodėl du esą sveikus medžius prireikė nupjauti būtent dabar ir kas tai padarė.

Į „Tauragės kurjerį“ paskambinęs Viktoras stebėjosi, kad medžiai pjaunami vasarą, kai paprastai to nedaroma.

– Vyrai darbuojasi jau kokią valandą, du medžius nupjovė. Iš pažiūros jie sveiki buvo, lyg ir niekam netrukdė. Būtų įdomu sužinoti, kas ir kodėl nusprendė nupjauti. Bandžiau skambinti savivaldybės administracijos direktorei, bet nepavyko, ji neatsiliepė, – padėti surasti atsakymą paprašė Žalgirių mikrorajono gyventojas.

Ateities takas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Nuvažiavę į Žalgirių mikrorajoną pakalbinti medžių pjovėjų nebespėjome. Vyrai kaip tik sėdo į šakų prikrautą sunkvežimiuką ir išvažiavo, prie daugiabučio palikę supjaustytus nupjautų medžių kamienus. Greta vaikštinėjusi senjorų pora, šiame mikrorajone gyvenanti jau 30 metų, prisiminė, kad beveik visi medžiai prie Ateities tako daugiabučių pasodinti pačių gyventojų. Esą žmonės norėjo žalumos, todėl kas kokį medelį iš kur gavo, tokį ir pasodino. Net iš Oko miško sodinukų parsinešdavo.

Tauragės savivaldybės Teisės skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėjas Paulius Goštautas informavo, kad du paprastuosius šermukšnius Ateities take, prie 3-iojo daugiabučio, pašalino Tauragės miesto seniūnija.

Šermukšnis prieš jį nupjaunant. Pauliaus Goštauto nuotrauka

„Įvertinus visą informaciją buvo matyti, kad šie medžiai praradę gyvybines funkcijas ir akivaizdžiai matyti kamiene didelis puvinys, dėl ko jie tapo pavojingi, nestabilūs. Kadangi medžiai ir krūmai nepriskiriami saugotiniems želdiniams, jeigu jie yra nudžiūvę, stichinių nelaimių, ekstremalių įvykių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, sužaloti, leidimas jiems šalinti nereikalingas. Pridedu nuotrauką prieš medžio pjovimą“, – elektroniniu laišku į „Tauragės kurjerio“ klausimus atsakė P.Goštautas.

Savivaldybės specialisto atsiųstoje nuotraukoje iš tikrųjų matyti vieno šermukšnio pažeista žievė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą