Suaktyvėjo brakonieriai – reidų mažiau, pažeidėjų daugiau

Dalintis:

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai beveik tris mėnesius Lietuvoje vykdė akciją „Saugom lydeką“. Nustatyta keli šimtai pažeidimų ir padaryta daugiatūkstantinė žala gamtai. Tačiau Tauragės rajone žvejai gana drausmingi, užfiksuoti tik keli pažeidėjai prie Jūros upės ir Balskų tvenkinio.

Per šių metų akciją Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė 347 reidus ir patikrino 2494 žvejus bei žvejybos įmones. Pernai atlikti 566 reidai, patikrinta 4814 žvejų ir žvejų verslininkų. Šiemet šiurkščių pažeidimų nustatyta daugiau – iš 278 pažeidimų šiurkščių buvo 80, o pernai iš 399 pažeidimų 66 buvo šiurkštūs.

Šiemet iš pažeidėjų per akciją konfiskuoti 395 įrankiai: 132 – ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 – kiti įrankiai. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis įvykdyti pažeidimai. Per akcijos laikotarpį bendra pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 Eur.

Pareigūnai akcijos metu aiškinosi, ar meškeriotojai žvejoja draudžiamais būdais ir neteisėtais įrankiais, ar žuvys gaudomos draudžiamu laikotarpiu. Aplinkosaugininkai ne tik vykdė prevencinius reidus, rinko informaciją apie draudžiamus žvejybos įrankius, bet ir tikrino turgaviečių prekeivius bei internetinius skelbimus.

Užfiksuoti 57 šiurkštūs pažeidimai, kai lydekos buvo sugautos draudžiamu laikotarpiu ir naudojami draudžiami įrankiai (pavyzdžiui, tinklai). Sučiupti brakonieriai, kurie su 12 pastatomųjų tinklų po ledu naktį sugavo 22 lydekas ir labai daug kitų žuvų Žeimenio ežere (Švenčionių r.) Jie padarė 5648 Eur žalą žuvų ištekliams. Per pasalą prie Antalieptės hidroelektrinės tvenkinio (Zarasų r.) išaiškinta, kad su 10 statomųjų tinklų brakonieriai sugavo šamą, vėgėlę, lyną, 2 sykus, 3 eršketus, 8 lydekas, 11 karšių, 6 kg ešerių ir 1 kg kuojų. Žala gamtai – 5865 Eur. Iš pažeidėjų konfiskuota medinė irklinė valtis, paimtos žuvys ir tinklai, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Nustatyti 23 šiurkštūs pažeidimai, kai draudžiamais žvejybos įrankiais buvo prekiaujama arba nustatytas jų laikymas. Pareigūnai pas įtartiną asmenį Šakių rajone rado 20 tinklų, kurių bendras ilgis siekė net 800 metrų. Už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą vyrui skirta administracinė bauda.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų, akcijos metu Tauragės rajone iš viso buvo atlikta 40 reidų, kurių metu nustatyti 5 pažeidimai, susiję su žvejų mėgėjų taisyklių nesilaikymu. Paklaustas, ar žvejybos pažeidimų Tauragės rajone padaugėjo, departamento atstovas patikino, kad pažeidimų skaičius čia išlieka panašus beveik kasmet.

– Pagrindinis pasikartojantis pažeidimas – žvejyba neturint leidimo. Tai nustatyta prie Balskų tvenkinio ir Jūros upės. Žalos gamtai nepadaryta. Žvejyba be leidimo užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 60 eurų. Jeigu neturint leidimo pagautos žuvys, skaičiuojama gamtai padaryta žala. Draudžiamu metu už sugautą lydeką skiriama bauda nuo 120 iki 300 eurų ir skaičiuojama gamtai padaryta žala – už kiekvieną lydeką 240 eurų, – atsakė departamento atstovas.

Pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti tel. 112, o užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai vykdomas pažeidimas, atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą