fbpx

Sudaromos sąlygos vaikų kalendoriniam skiepijimui

Dalintis:

Karantinui prasidėjus, sveikatos priežiūros ir gydymo srityje kilo nemenka sumaištis, mat medikai turi ruoštis stoti į pirmąsias fronto linijas. Tačiau neseniai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informavo visuomenę, kad planiniai skiepijimai bus tęsiami.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pranešė, kad planiniai skiepijimai dėl karantino nebus atidedami. Pasak pranešimo, jie turi būti vykdomi, tačiau iš anksto planuojant pacientų srautus, paskiriant skiepams dieną ir laiką bei atskiras patalpas. Tokiu būdu būtų užtikrinama, kad nesusidurtų skiepytis atvykstantys pacientai su kitais pacientais.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas (PSPC) Donatas Petrošius patikino, kad planinių skiepų vaikai kviečiami tik paskirtu laiku.

– Jeigu mamos pasiskambina, tuomet pacientui yra paskiriamas laikas. Karščiuojantys pacientai yra priimami kitose patalpose, esančiose pirmame aukšte. Taip išvengiame pacientų srautų susikirtimo. Šiuo metu gydytojai daugiausiai laiko skiria nuotolinei paslaugai. Per dieną vidutiniškai pasiskiepija 20 pacientų, – įvardijo D.Petrošius.

„Inmedica“ klinikoje daugumai pacientų siekiama paslaugą suteikti nuotoliniu būdu – telefonu. Planiniai pacientų skiepijimai vyksta taip, kaip numatyta, valdant klinikos lankytojų srautus. Tam numatytos konkrečios vizitų valandos.

– Prie durų nuolat budi žmonės, pasiruošę padėti gydytojams valdyti situaciją. Tokiu būdu valdome pacientų srautus bei galime pasiūlyti labiausiai pažeidžiamai grupei – vaikams iki metų, kuriems yra itin svarbu formuoti imunitetą užkrečiamoms ligoms – skiepijimą kalendoriniais skiepais tam tikromis valandomis. Kitai savaitei turime paskyrę dienas, kuomet popietinėmis valandomis bus priiminėjami tik sveiki vaikai, kuriems reikia vakcinacijos. Iki priėmimo pradžios bus ruošiamasi: mažinamas personalo skaičius klinikoje, dar kartą vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos. Personalas ruošiamas taip, kad maksimaliai efektyviai ir greitai galėtų įvertinti tokio vaiko būklę bei paskiepyti per kuo trumpesnį laiką. Dėl tolimesnės būklės stebėjimo bus konsultuojama telefonu, – pasakojo „Inmedica“ Vakarų regiono vadovė Julita Valančauskytė.

Klinikos atstovė pasakojo, jog yra sudaromas sąrašas norinčiųjų skiepytis kitais skiepais (pvz., nuo erkinio encefalito). Surinkus grupę asmenų, jiems bus paskirtas saugus laikas vizitui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą