Sumaištis dėl atliekų aikštelės baigėsi – jos nesunaikins

Dalintis:

Gyventojai subruzdo dėl Dariaus ir Girėno g. 34 namo kieme įrengtos atliekų aikštelės. Ten sumontuoti požeminiai konteineriai, o seni, antžeminiai, prikrauti šiukšlių, neišvežami. Dėl netvarkos į „Ekonovus“ bendrovę paskambinusiems žmonėms buvo pasakyta, kad ši aikštelė bus išardyta ir perkelta į kitą vietą. Ši žinia pribloškė aplinkinių daugiabučių gyventojus.

Paskambinusi moteris pasakojo, jog dėl neišvežamų šiukšlių susisiekusi su „Ekonovus“ išgirdo, kad daugiabučio kieme esančią atliekų aikštelę išardys, ištrauks naujus konteinerius ir perkels į kitą vietą – prie Dariaus ir Girėno g. 32 namo, o gal į Žemaitės gatvę. Taip daryti ketinama dėl nuolat užstatomo pravažiavimo prie atliekų konteinerių.

– Reiškia, problemos neina išspręsti taip, kad nestatytų lengvųjų mašinų. Verčiau panaikinti aikštelę, išrauti naujus konteinerius, į kuriuos sukišta nemažai pinigų, – baisėjosi tauragiškė. – Juk čia vien seni žmonės gyvena, kuriems kiekvienas žingsnis yra sunkus ir skaudus. Tikrai saliamoniškas sprendimas! Dėl 10 žmonių, kurie ten stato mašinas, aukoti šimto žmonių interesus! Pasikalbėjau ir rankos nusviro.

Savo ir kaimynų interesus ginanti moteris sakė, kad tai valstybinis reikalas – tarnybinė mašina turi pravažiuoti laisvai, o privatininkams nereikėtų prie laiptinių savo patogumui statyti automobilių.

Ši naujiena nustebino Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Plėtros skyriaus vadovę Editą Vaitkienę. Pasak jos, „Ekonovus“ yra paslaugos teikėja ir nei ardyti, nei statyti aikštelių negali. Jie jas tik aptarnauja.

– Jei „Ekonovus“ mus informuos, kad neprivažiuoja ištuštinti mišrių atliekų konteinerių, tuomet kreipsimės į savivaldybės Saugaus eismo komisiją dėl specialių ženklų pastatymo, – kalbėjo vadovė. – Aikštelė priklauso TRATC‘ui, o jis nieko neplanuoja perstatinėti. Aikštelė įrengta, pinigai investuoti ir „Ekonovus“ jos tikrai neardys.

Visai šalia Dariaus ir Girėno g. 34 namo įrengtos atliekų aikštelės vyksta daugiabučio, priklausančio Gedimino gatvei, renovacija. Namo gale statybininkai susikrovė statybines medžiagas, todėl vietos labai sumažėjo.

– Kol kas prie aikštelės tikrai sunku privažiuoti dėl renovacijos darbų. Mes laikinai esame uždarę požeminius konteinerius, norime, kad jais kol kas žmonės nesinaudotų. Tegul gyventojai naudojasi antžeminiais konteineriais, nes juos aptarnauja smulkesnė technika, jai lengviau pravažiuoti. „Ekonovus“ privalo ištuštinti  antžeminius konteinerius – mes tuo pasidomėsime, – pažadėjo TRATC atstovė. –  Pasibaigus renovacijai vietos padaugės, jei pravažiavimo problema išliks, pasirūpinsiu ženklų pastatymu.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą