Sungailiškiai turės klojimo teatrą

Dalintis:

Sungailiškių kaimo bendruomenė renovuoja seną daržinę – įrengs klojimo teatro salę. Iki šiol bendruomenės renginiai vykdavo mažytėje mokyklos salėje, kurioje telpa vos 30 žmonių. Naujos patalpos bus didesnės – 70 vietų. Renovacija vyks dviem etapais, pirmasis jau įpusėjęs, įkurtuvės numatytos rudenį.

Kaip sakė Sungailiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Remigija Rudienė, klojimo teatro salei įrengti Žemės ūkio ministerija skyrė apie 3000 Eur, o Tauragės savivaldybė – 4892 Eur. Daržinė menkos konstrukcijos, todėl suplanuota atlikti kapitalinius remonto darbus: išbetonuoti pamatus ir klojimą, išmūryti sienas iš blokelių, lubas sutvirtinti naujais balkiais, pastatą apšiltinti.

– Apie patalpų plėtrą svajojome seniai. Renginių metu nesutilpdavo visi žmonės. Mes neturime kultūros namų nei bibliotekos. Bibliotekininkė iš Mažonų kaimo atnešusi pakeičia mums knygas. Bendruomenės namai – vienintelis mūsų kultūros židinys, neleidžiantis kaimui numirti, – kalbėjo pirmininkė. – Esame gana nemažai pasidarę, turime sporto aikštyną. Kitais metais mūsų bendruomenė švęs veiklos dešimtmetį.

Pasak R.Rudienės, šiuo metu vyksta pirmojo etapo darbai. Vėliau teks sudėti naujas duris, langus, atlikti vidaus apdailą, atnaujinti elektros instaliaciją. Patogu, kad naujai rengiamos patalpos yra gyvenvietės centre, Sungailiškių g. 30.

– Įrengtoje klojimo salėje tilps apie 70 žmonių, o ne 30, kaip iki šiol mažoje mokyklos salėje. Rekonstruotų patalpų įkurtuves planuojame rudenį, – sakė seniūnė. – Baldus esame pirkę 2011 m. iš projekto lėšų, juos perkelsime į naują salę. Savivaldybė keitė kėdes, tai dalį senų dovanojo mums. Jos gana neblogos, taip po truputį iš visur ir kaupiam turtą.

Statybos darbuose bendruomenei padeda seniūnija, o ir patys Sungailiškių bendruomenės nariai noriai atskuba į talką. R.Rudienė už pagalbą dėkinga Eugenijui Paulikui, Irmai Jakutienei, Jonui ir Jolantai Vasiliauskams, Romui Šimkūnui, Broniui Rudžiui, Petrui Galinaičiui, Robertui Rudžiui, Vidui Mačerauskui, Algimantui Jankauskui, Dovydui Juknai, Aivarui Jonušaičiui, seniūnijai už traktorių, kuriuo buvo išvežtos šiukšlės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą