Šuniukai išvaduoti iš dar vienos daugyklos

Dalintis:

Aptikus didžiulę daugyklą Meldiklaukių kaime, savanoriai nenuleido rankų ir, įsitikinę, kad tokių daugyklų yra rajone daugiau, žvilgsnį nukreipė į Gaurės gatvę. Ten esančią šunų ir kačių daugyklą tarnybos jau žinojo.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Tauragėje, Gaurės gatvėje budėjo gyvūnų mylėtojai, įsitikinę, kad viename name gyvenanti moteris turi šunų daugyklą. Šiandien su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste bendravęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius patikslino, kad jų specialistams ši vieta buvo žinoma ir čia gyvenantys žmonės buvo net bausti. Nepaisant to, akivaizdu, kad šunų dauginimas ir toliau vyko.

Susirinkusiems savanoriams pavyko prisikviesti oficialią pagalbą – atvyko policijos pareigūnų ekipažas, VMVT specialistai, Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus. Pranešama, kad namų palėpėje buvo rasti penki šunys, daugiausiai taksų veislės. Taip pat ir trys katinai – du maži kačiukai ir katė.

Nustatyta, kad gyvūnai buvo laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis. Nusprendus juos paimti iš netvarkingos aplinkos, atvyko VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė ir įkūrėja Ligita Juščienė. Gyvūnų transportavimui skirtose dėžėse ji išgabeno katinus į globos patalpas.

Neužsitęsė ir šunų paėmimas – jie bus išvežti į Klaipėdos rajone veikiančią globos įstaigą „Būk mano draugas“. Nors kiti paimti šunys globojami „Nuaro“ patalpose, jiems galiausiai pritrūko vietos.

Taip pat šiandien žurnalistė telefonu bendravo su „Būk mano draugas“ atstove Rima Sorakiene. Moteris nesulaikydama ašarų pasakojo, kad gelbėtojams traukiant šunis iš daugyklų, kai kurie dar nesurasti daugyklų savininkai suskubo slėpti savo pėdsakus.

– Aš esu šoke, šunys masiškai žudomi. Jau visoje Lietuvoje rasta daug veislynų ir nemažai nužudytų šunelių. Daugyklų tiek, kad net negalėjome pagalvoti, kad jų tiek yra. Iš Meldiklaukių kaimo pas mus atvežti šunys yra nublusinami, bet išoriškai lyg ir sveiki. Vienas agresyvus, kita kalytė arba laukiasi, arba neseniai turėjo šuniukų, dar nespėjome patikrinti, – dėstė pašnekovė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą