fbpx

Šuniukų grožio salone kai kurios procedūros ypatingesnės už žmogiškąsias

Dalintis:

Šunų grožio salone ČiAU emocijų netrūksta – vieni keturkojai gražinimo procedūromis mėgaujasi, kiti – dar tik prie jų pratinasi. Pasitaiko paniškai gražinimo bijančių ir besistengiančių kuo greičiau iš meistrės rankų pasprukti. Šuniukų kirpyklos įkūrėjai Tadai Monstienei tenka dviguba užduotis – įtikti klientams ir jų šeimininkų įgeidžiams. Tadai tenka klijuoti keturkojams Swarovski kristalus, atlikti tatuiruotes ir parinkti madingus drabužėlius.

Svarbiausia – tinkamos šukos

Šiemet liepos mėnesį sukako dveji metai, kai Tada Monstienė Tauragėje įkūrė šunų grožio saloną ČiAU. Čia kerpami veisliniai ir neveisliniai šunys, jie šukuojami, maudomi, triminguojami (išskutinėjama nugara), priklijuojami kristalai, atliekamos tatuiruotės. Meistrė sako keturkojams gražinti naudojanti tik profesionalią kosmetiką, jos šeimininkai ras ir pačios madingiausios aprangos savo mažiesiems draugams.

– Šiandien uždėjau laikiną tatuiruotę – pėdutę, kurią papuošiau blizgučiais. Ji ant trumpo plauko, nes kitaip nesilaikytų. Tatuiruotės pastaruoju metu mažiau populiarios – šeimininkai vis mažiau pageidauja, kad išskutinėčiau šuniukams kailį. Akmenėliai laikosi stipriai, juos vėliau nukerpu kartu su ataugusiu kailiu, nors tokie pagražinimai didmiesčiuose jau atsibodę, – apie keturkojų madas pasakojo salono įkūrėja. – Šuniukams stačiomis ausytėmis priklijuoju auskariukus – Swarovski akmenėlius. Kol neatsibosta, ypač jaunimas labai puošia įsigytus savo augintinius, bet vėliau, kai šuniukai užauga, aptingsta, net šukuoti pamiršta.

Štai tokiomis grožybėmis savo mylimus augintinius puošia jų šeimininkai. Asmeninio albumo nuotrauka

Pasak šunų grožio specialistės, svarbiausia savo augintinį dažnai šukuoti. Į jos saloną žmonės dažnai atveda labai susivėlusius keturkojus, didžiulių sąvėlų iššukuoti nebeįmanoma, todėl belieka trumpai apkirpti. Bandymą iššukuoti labai susivėlusį kailį Tada laiko šuniukų kankinimu, be to, šis varginantis darbas atima daug laiko. Dažnai šeimininkai šuns kailį šukuoja netinkamomis šukomis, todėl ir rezultatas prastas.

– Neseniai vaikinas atvedė vienerių metų augintinį, kuris kadaise buvo trumpai apkirptas. Ataugęs šunelio kailis buvo labai susivėlęs, o uodega virtusi į bumbulą. Oi, kiek vargau, kol tą uodegą iššukavau. Vaikinas parodė šukas, kurias naudoja. Jos tinka tik nugarytei perbraukti. Aš naudoju metalines smulkių dantukų šukas – tokios pačios geriausios, – sakė salono šeimininkė. – Šuniuko nereikia kasdien maudyti, bet šukuoti tinkamomis priemonėmis būtina kiekvieną dieną.

Kaprizingi klientai

Trumpaplaukiai prancūzų buldogai, bokseriai labai šeriasi, todėl jų kailis salone ČiAU palepinamas specialiomis kaukėmis, pristabdančiomis šį procesą. Kadangi poveikis laikinas, šią procedūrą reikia sistemingai kartoti. Ar Tauragėje šunų mylėtojų ir laikytojų daugėja, Tada sako nežinanti. Ji turi daug nuolatinių klientų, pasitaiko, kad klientai pabėga į kitą kirpyklą, tačiau paskui vėl grįžta. Meistrė turi informacijos, kad nemažai jos konkurentų dirba nelegaliai – pogrindyje, butuose.

Asmeninio albumo nuotrauka

– Apie tai, kad daug šuniukų kirpyklų yra butuose, sužinau iš klientų. Jie pasakoja, kad tokia kirpėja šunelį apkerpa pigiau. Aš juk mokesčius moku, o man nuvilioja klientą, – apmaudžiai kalbėjo šuniukų grožiu besirūpinanti Tada. – Kaip dažnai reikia užsukti į saloną augintinį apkirpti ar atlikti kitas grožio procedūras, priklauso nuo šuniukų veislės. Aš visuomet patariu, kada ateiti kitą kartą. Pavyzdžiui, kailis vieniems Jorkšyro terjerams auga greičiau, kitiems lėčiau.

T.Monstienė sako, kad ne visiems šunims galima kirpti kailį. Pavyzdžiui, nors špicai ilgaplaukiai, jų kailio kirpti nevalia – priešingu atveju bus sugadintas visiems laikams, nes nebeataugs. Pekinukų kailį, kurio ilgas plaukas ir labai šeriasi, neapsikentę šeimininkai prašo patrumpinti. Šios veislės keturkojų kailis atauga, todėl kirpimas jokios žalos nepadaro. Jorkšyro terjerams kirpimas taip pat nekenkia – vasarą kailis patrumpinamas labiau, žiemą – mažiau.

Į saloną užsuka įvairaus temperamento keturkojų ir jų šeimininkų,

– Tenka įtikti ir šuniukams, ir jų šeimininkams. Pasijuokiu, kad dirbu dvigubą darbą. Augintinių šeimininkų pasitaiko net labai smulkmeniškų. Keisčiausia, kad tokie dažniausiai vyrai. Šalia stovėdami aiškina, kaip kirpti kiekvieną plauką, rodo nuotraukas, skambina dukrai ar žmonai, kad dar jų atsiųstų. O štai kiti tiesiog palieka man savo augintinį ir ateina pasiimti, kai jis jau apkirptas, ir jokios problemos iš to nedaro, – pasakojo salono įkūrėja, dažnai vykstanti į įvairius seminarus tobulintis, kad sužinotų naujausias augintinių mados tendencijas.

Asmeninio albumo nuotrauka

Drabužėlius būtina primatuoti

Šuniuką, iki pirmą kartą atvedant į kirpyklą, būtina pripratinti prie maudymo, šukavimo ir kailio džiovinimo džiovintuvu, kitaip salone jį apims didžiulė panika. Populiariausia Tauragėje veislė, pasak kirpėjos Tados, – Jorkšyro terjerai. Pastaruoju metu išpopuliarėjo Maltos bišonai. Jiems auginamos kasytės, ilgas kailis, ant kūnelio apskutamas trumpai, o ant kojyčių – netrumpinamas. Į saloną ČiAU atvedama ir didelių veislių šunų – pavyzdžiui, samojedų.

Grožio salone šuniukams išvalomos ausytės, pincetu iš ausyčių išpešiojami plaukai – tai kaip ir privaloma procedūra. T.Monstienė pasakojo, kad prieš įsigydami šuniuką žmonės turi pamąstyti apie išlaidas. Reikės lėšų ne tik ėdalui ar vizitams pas veterinarą, bet ir higienos priemonėms,  grožio procedūroms – nusipirkus augintinį negalima jo apleisti, būtina prižiūrėti.

Po karantino ČiAU salone teikiamos paslaugos pabrango vidutiniškai 2 Eur. Nuo salono įkūrimo jos nebuvo kilusios, bet pabrangus profesionaliai kosmetikai, pakilus mokesčiams už elektrą savininkei teko padidinti kainas.

– Tačiau šeimininkai labai lepina savo augintinius ir pinigų jiems negaili, perka vis naujų drabužėlių. Pavyzdžiui, susiruošę atostogauti prie jūros, naujų drabužėlių nuperka ir savo augintiniui. Vasarą labai populiarūs ploni megztinukai, šaltesniam sezonui perka striukes, paltukus, kombinezonus, – vardijo T.Monstienė. – Neprimatavus labai sunku išrinkti tinkamą drabužėlį šuniukui – per mažas varžo judesius, iš per plataus išsimauna kojytės.

Salone ČiAU, įsikūrusiame Dariaus ir Girėno gatvėje, T.Monstienė planavo prekiauti ir įvairiomis kosmetinėmis priemonėmis keturkojams, tačiau šiai idėjai įgyvendinti pritrūko erdvės – per mažos patalpos. Tačiau šios minties verslininkė neatsisakė – galbūt ją įgyvendins vėliau.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą