fbpx

Šunų augintojams – nemokamas seminaras Tauragėje

Dalintis:

Pirmą kartą Tauragės šunų mylėtojų klubas „Loja“, bendradarbiaudamas su Lietuvos kinologų draugija, organizuoja nemokamą penkių paskaitų seminarą šunų mylėtojams ir augintojams.

Prieš metus klubas „Loja“ identišką seminarą organizavo Jurbarko rajono gyventojams ir sulaukė didelio susidomėjimo. Sumanytoja Justė Nausėdienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog tikimasi sulaukti bent 15 dalyvių ir Tauragėje.

– Nemokami seminarai prasidės lapkričio 4 dieną. Registracija į juos vyksta internete. Kiekvieną lapkričio trečiadienį skaitysime vis kitas paskaitas. Visi, dalyvavę penkiose paskaitose, gaus specialų pažymėjimą. Šį akcija sugalvota neatsitiktinai. Tauragė jau pagarsėjo kaip daugintojų sostinė. Nėra maloni ši tema. Mūsų tikslas – supažindinti gyventojus su gyvūno laikymo, elgsenos, jo priežiūros būtiniausiais dalykais. Juk pirkdami gyvūną. Mes įsipareigojame mažiausiai dešimtmečiui juo rūpintis ir jį auklėti. Tai nepaprasta, – sakė akcijos sumanytoja.

Pati Justė šiuo metu augina tris veislinius šunis. Vieną vokiečių aviganį ir du Bordo dogus. Paklausta, ką daryti žmonėms, kurie nori veislinio šuniuko, bet įpirkti iš legalaus veislyno jo negali.

– Jei išdalinsime sumą, kurią sumokame už veislinį gyvūną visiems jo gyvenimo metams, suma tikrai nebus didelė. Noriu atkreipti dėmesį, kad iš daugintojų pirkti gyvūnai dažnai turi psichologinių problemų, nėra socializuoti, nežinoma jų genetika, galimos ligos. Kiek kartų skaitome istorijas apie agresyvius šunis – tai irgi yra dauginimo pasekmė. Mūsų tikslas – šviesti visuomenę, supažindinti su pavojais ir išugdyti atsakomybės jausmą. Kol bus paklausa, tol ir gyvuos nelegalūs daugintojai, – sakė pašnekovė.

Klubas „Loja“ šiuo metu vienija per 80 narių iš visos Lietuvos.

Atsakingo šeimininko akademijos paskaitos vyks Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Paskaitų temos ir datos pateikiamos žemiau:

*** Lapkričio 4 d. ŠUNS PASIRINKIMAS
Kaip išsirinkti tinkamiausią? Ką reikia žinoti prieš įsigyjant šunį? Kas svarbu renkantis veislinį arba neveislinį augintinį? Kur galima įsigyti šunį? Kaip paruošti namus ir kas svarbiausia pirmosiomis dienomis?
*** Lapkričio 11 d. ŠUNS PRIEŽIŪRA
Kasdienė ir veterinarinė šuns priežiūra.
*** Lapkričio 18 d. ŠUNS MITYBA
Šuns mitybos būdai, įvairovė, pasirinkimas.
*** Lapkričio 25 d. ŠUNS SOCIALIZACIJA
Ką privalo žinoti kiekvienas šeimininkas apie šuns auklėjimą. “Penkios gyvūnų laisvės” ir jų supratimas.
*** Gruodžio 2 d. ĮSTATYMAI IR TAISYKLĖS
Šuns laikymo, vedžiojimo taisyklės. Įstatymai, užtikrinantys gyvūno gerovę ir šeimininko atsakomybę.

Dalintis:

Palikite komentarą