fbpx

Supermoto čempionate netrūko įspūdingų reginių

Dalintis:

Pirmą kartą Tauragės miesto gatvėmis gaudė gausybė galingų motociklų, kurie varžėsi Lietuvos Supermoto čempionato II-ajame etape. S4 klasėje puikiai pasirodė ir tauragiškis Justas Bučnys.

Nors buvo suplanuota, kad Tauragės gatvėse vyks V-asis Lietuvos Supermoto čempionato etapas, karantinas planus pakoregavo, tad iš Elektrėnų galingus motociklus valdančios komandos patraukė Tauragėn. Iš pat ankstyvo ryto komandos pastatė savo palapines Vytauto stadiono pašonėje ir ėmė ruoštis kvalifikaciniams važiavimams. Susirinko net 56 motociklininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Ukrainos.

Jokia paslaptis, kad Supermoto yra rimtas išbandymas dėl staigių posūkių, greičio mažinimo zonų. Kai kurių klasių dalyviai turėjo įveikti ir paruoštą bekelės trasą, kuri buvo vingiuota, su tramplinais. Nemažai bėdų pridarė ir prapliupęs lietus, bekelės trasą padaręs tikra klampyne, o ant asfalto palikęs balų. Čempionato dalyviams teko pasukti galvas, kokias padangas rinktis.

Kvalifikacinių važiavimų metu buvo šiek tiek stebėtojų, tačiau daug daugiau susidomėjusių susirinko 13 val., kai buvo suplanuoti pirmieji važiavimai. Visgi finalinio važiavimo sulaukė tik nedaugelis, o apdovanojimus sportininkai šventė su savo komandomis.

Žiūrovų akis motociklininkai džiugino važiavimais ant galinio rato, buvo ir įtemptų griuvimo momentų. SM Junior klasėje rungtyniavęs Matas Leckas ilgai buvo varžybų favoritas, tačiau pirmame paskutinio važiavimo posūkyje skausmingai krito ir buvo nulydėtas į greitosios medicinos pagalbos automobilį. SuperQuad klasės paskutinio važiavimo metu likus paskutiniam ratui iki finišo vienam iš lenktynininkų dingo stabdžiai ir trasos tiesiojoje jis išlėkė už atitvarų. Lieka tik džiaugtis, kad labai nedaugelis žiūrovų sulaukė šio momento ir už tvoros nieko nebuvo, tad niekas ir nenukentėjo.

Profesionaliausioje S1 klasėje, kurioje važiuojama asfaltu ir bekele, geriausiai pasirodė Jedrzej Žuralski, iškovojęs pirmąją vietą. Po jo antras finišavo Povilas Leckas, o trečias – Vladas Gončarovas.

Labai gausi dalyvių buvo S2 klasė – važiavo net 10 motociklų. Joje nugalėtoju tapo Edgars Ivuskans. Antrąją vietą iškovojo Tomasz Žuralski, o trečias finišavo Vidmantas Vaidinauskas.

Geriausiai S5 klasėje, kurioje startinėse pozicijose išsirikiavo 9 motociklininkai, sekėsi Mantui Medveckui. Antroje pozicijoje finišavo Šarūnas Suchomlinas, o trečias atvažiavo Domas Aidietis.

Devyni lenktynininkai rungėsi ir SM Junior klasėje. Čia geriausiai pasirodė Matas Strasevičius. Ant antrosios vietos pakylos stojosi Travis Siliak, o trečiosios vietos prizą atsiėmė Kristians Baltus.

SM Street klasėje nugalėjo Gediminas Vilkas. Paskui jį finišą kirto Deividas Gečys, o trečias atvažiavo Gediminas Didika. Dalyvių šioje klasėje sulaukta vos keturių.

SM50 klasėje rungiasi vaikai, kurie važiuoja tik asfaltu. Nugalėtoju tapo Kenneth Simulask. Jonas Veliulis finišą kirto antras, o trečia atskubėjo Irina Irzyk.

S4 klasėje, kurioje važiuojama tik asfaltu, rungtyniavo tauragiškis Justas Bučnys, kuriam pirmajame važiavime sekėsi tiesiog puikiai – gerokai atitrūkęs nuo varžovų finišavo pirmas. Tačiau finale pirmąją vietą užėmė Sven Simulask, tauragiškį nustumdamas į antrąją vietą. Trečiąją poziciją iškovojo Justas Kantaravičius.

Daug dėmesio sulaukusioje SuperQuad klasėje, kurioje rungtyniavo keturračiai, finišą pirmasis pasiekė Rinalds Dišlers-Kirilko. Antrąja vieta džiaugiasi Donatas Ališauskas, o trečias atvažiavo Gediminas Volkavičius.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą