fbpx

Susirgusiųjų gretos didėja – jau 290

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Lietuvoje nustatyti jau 290 susirgimų koronavirusu.

Pranešime spaudai teigiama, kad per trečiadienį ištirti 849 ėminiai. O iš viso ištirti 4320 ėminiai. Visais atvejais pradėti epidemiologiniai tyrimai. Bus nustatyta, su kuo užsikrėtusieji bendravo, kur lankėsi.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas.

Kol kas statistiniai duomenys apie susirgimus teikiami dukart per dieną. Tačiau vėliau numatoma vadovautis kitų šalių praktika ir duomenis pateikti tik kartą per dieną.

Primename, kad vakar Tauragėje atidarytas ir pradėjo veikti mobilusis tyrimų punktas. Jame kas 15 minučių atvykstantys asmenys gali atlikti koronaviruso tyrimą. Specialistų paimtus ėminius kartą per parą veža į Šiauliuose esančią laboratoriją, kurioje ir nustatoma, ar sergama koronavirusu, ar ne. Pirmųjų atvykusiųjų rezultatai kol kas dar nėra žinomi.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą