Svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai galės dirbti ir sirgdami

Dalintis:

Šiandien įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią gyvybiškai svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai turės dirbti, jei bus užsikrėtę besimptome COVID-19 forma ir jei jų darbas gyvybiškai svarbus. Kontaktai darbe nebebus priežastis izoliuotis, teks tris kartus atlikti testus. Tauragės rajone, preliminariais duomenimis, tokių darbuotojų yra apie 1300.

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien sukvietė žurnalistus į nuotolinę spaudos konferenciją, kurioje buvo atsakoma į klausimus apie ką tik įsigaliojusią tvarką. Skelbta, kad COVID-19 omikron atmaina yra ne tokia pavojinga, kaip ankstesnės viruso atmainos, tačiau plintanti ypač sparčiai. Kasdien stebint vis didesnį užsikrėtusiųjų skaičių, apgalvojant ir kritines situacijas imtasi aptarti priemones, ką reiktų daryti, jei svarbias funkcijas atliekančių įmonių darbuotojai būtų priversti izoliuotis.

– Jei pritrūks kritinių tarnybų darbuotojų, jie gali nesiizoliuoti. Darbe turės būti organizuojamas testavimasis, – sakė Jurgita Pakalniškienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigė, kad omikron atmaina yra ypač sparčiai plintanti, greičiau pasireiškianti. Tai leidžia sutrumpinti izoliacijos laikotarpį.

– Tai yra priemonė, atitinkanti į atmainą. Turbūt negalima lyginti su tuo, kas buvo kažkada su kitomis valstybėmis, – tikino G.Balčytytė. – Dirbame ir su savivaldybėmis, ir pačiomis institucijomis. Kai tik iškyla rizika jų veiklos tęstinumui, tada galima taip daryti (dirbti sergant besimptome forma, – aut. past.). Tai yra ta aplinkybė, kuri leidžia imtis tų priemonių.

– Norime pasakyti – pas mus to dar nėra, bet jei būtų, kad neatsitiktų, jog vandentiekio negalėtume aptarnauti ar energetikos veikla sutriktų, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Spaudos konferencijos metu teigta, kad įstaigos turi turėti darbuotojų sąrašus, kurie vykdo kritines funkcijas. Pastarieji turi būti įspėti, kad esant dideliam sergamumui ir trūkstant darbuotojų, jie gali būti iškviesti į darbą iš saviizoliacijos ar jei serga besimptome COVID-19 forma.

Tarp tokių darbuotojų yra paštininkai ir socialiniai darbuotojai, lankantys žmones bei teikiantys paslaugas jų namuose. Spaudos konferencijos dalyviai buvo patikinti, kad taip vyks tik esant būtiniausiam poreikiui – jei paslaugos negavimas sutrikdytų žmogaus būvį ir yra gyvybiškai būtinos.

– Tokių darbuotojų sąrašas yra ilgas ir išsamus. Stengtasi išskirti tuos darbuotojus, kurie fiziniu būdu privalo dirbti, kad būtų užtikrintos svarbios funkcijos ir nuotoliniu būdu to nepadarysi, – sakė Vyriausybės kanclerė, vardindama komunalines paslaugas teikiančių įmonių darbuotojus, energetikos tarnybų darbuotojus ir kitus.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius „Tauragės kurjeriui“ detalizavo, kad Tauragės rajone tokių darbuotojų sąraše yra apie 1300.

– Sąrašas sudarytas pagal rekomendacijas. Į jį patenka tie, kurie atlieka neatidėliotinas funkcijas. Beveik visi Tauragės ligoninės ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai patenka į jį. Taip pat nemažai socialinių įstaigų, seniūnijų darbuotojų yra. Sąraše – beveik visi priešgaisrinės tarnybos darbuotojai. Nemažai Tauragės vandenų, Dunokų, autobusų parko, šilumos tinklų darbuotojų. Konkrečiai iš šilumos tinklų sąraše yra 32 darbuotojai, kurių funkcijos yra kritinės, – vardino T.Raulinavičius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą