fbpx

Svarbu: planuojama pratęsti karantiną ir griežtinti sąlygas

Dalintis:

Skelbiama, kad karantino pratęsimas ir jo sąlygų griežtinimas bus svarstomi artimiausiame Vyriausybės posėdyje. Karantiną pratęsti numatyta dar bent dviem savaitėms – iki balandžio vidurio. Tarp svarstytinų klausimų – ir Valstybės ekstremalios situacijos centro vadovo pakeitimas.

Naujienų portalas vz.lt skelbia, kad Vyriausybė artimiausiame posėdyje svarstys karantino pratęsimo būtinybę. Koronavirusui toliau siautėjant šalyje ir sparčiai daugėjant sergančiųjų, tikėtina, kad tarp svarstomų klausimų bus ir karantino sąlygų griežtinimas. Apie tai spaudos konferencijoje po ministrų pasitarimo užsiminė Giedrius Surplys, Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų centro atstovas.

Jo tvirtinimu, pasitarime svarstyta daug klausimų dėl ekstremaliosios situacijos, o sprendimų tikėtis reiktų jau trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

„Vyriausybė spręs dėl Operacijų centro statuso pakeitimo. Gali būti keliama atsakomybė į aukščiausią lygį. Jeigu reikės įstatymų pakeitimų, jie bus pateikti Seimui priimti. Bet kol kas, kartoju, jokių konkrečių sprendimų nėra“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje kalbėjo G.Surplys.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikino, kad karantiną planuojama pratęsti. Svarstoma griežtinti karantino sąlygas ir atsakomybę jų nesilaikantiems. Taip pat vienas planų – oficialiai įtvirtinti privalomą karantiną iš užsienio grįžtantiems asmenims.

Karantino pratęsimui pritaria ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Juolab, kad, ministro teigimu, žmonės nėra linkę laikytis to, kas dabar įvesta. Ministro manymu, kol kas užtektų karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, iki balandžio 10–11 dienos. Tačiau neatmestina ir tai, kad karantinas gali būti pratęstas iki pat gegužės.

A.Veryga teigia žadantis skelbti įpareigojimą grįžusiems iš užsienio karantinuotis priverstinai savivaldybių siūlomose patalpose. Tokių priemonių esą būtina imtis, nes grįžtantieji nežiūri rimtai į savarankišką saviizoliaciją.

Tarp apribojimų svarstoma ir parduotuves įpareigoti riboti pirkėjų srautus, užtikrinti, kad pirkėjai laikytųsi rekomenduojamo saugaus atstumo. Ketinama riboti ir vienu metu į parduotuvę galinčių patekti asmenų skaičių.

Vakar Lietuvą pasiekė 5 tūkst. reagentų koronaviruso nustatymui siunta. Taip pat artimiausiu metu tikimasi gauti užsakytą 200 tūkst. reagentų siuntą. Viliamasi, kad ji šalį pasieks jau šią ir kitą savaitę.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 154 susirgusieji koronavirusu. Vienas žmogus mirė.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą