Svarstė viruso suvaldymo priemones

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės mažojoje salėje rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Buvo sprendžiami aktualūs klausimai, susiję su koronaviruso valdymo situacija.

Vos pradėjus komisijos posėdį, į komisiją suskubo kreiptis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, ragindamas priimti sprendimą dėl vaikų darželių – esą šie nekantriai laukia informacijos. Sprendimas buvo priimtas labai greitai – visos ugdymo įstaigos atostogas pradeda nuo rytojaus. Darželiai bei neformalaus švietimo įstaigos taip pat. Tokios atostogos kol kas suplanuotos iki kovo 27 dienos. Per šį laikotarpį pedagogai ir mokyklų vadovai turės svarstyti galimybes mokymą tęsti nuotoliniu būdu, mat nežinia, kiek laiko užtruks bandymai suvaldyti Europoje sparčiai plintantį virusą.

Svarstytas ir viešų renginių klausimas. Dalyvavusieji posėdyje pasiūlė neleisti organizuoti jokių renginių – nei lauke, nei patalpose. Taip pat stabdyti ir repeticijas. Visa tai numatyta iki balandžio 14 dienos.

Galiausiai pereita prie trečio komisijos posėdžio klausimo – patalpų užtikrinimo tiek jau susirgusiems asmenims, tiek izoliuojamiems, kurie neturi galimybės savęs izoliuoti namuose. Šis klausimas sulaukė daugybės diskusijų ir svarstymų. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, sužinojęs, kad ligoninėje prireikus per dvi valandas būtų izoliuotas ir atlaisvintas vienas skyrius, teigė, kad reikia ir plano B. to esą gali prireikti, jei susirgusiųjų asmenų būtų daugiau nei 20. Vienas iš siūlymų buvo Skaudvilės slaugos ligoninėje esančius pacientus, reikalui esant, perkelti į Adakavą arba Skaudvilės gimnaziją, slaugos namuose patalpinant ligonius. Neturintiems galimybių save izoliuoti, pasiūlyta skirti Tauragės profesinio rengimo centro bendrabutį, „Bastilijos“ viešbutį. Tačiau taip pat paaiškėjo, kad dar reikės patikrinti, ar pasirinktos vietos atitinka higienos normas.

Tarp svarstytų klausimų buvo ir sergančiųjų bei izoliuotųjų aprūpinimas maistu. Diskutuota apie gydymo įstaigų aprūpinimą būtinomis priemonėmis.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius iškėlė ir budinčio vaikų darželio klausimą, mat ne vienas Tauragės PSPC darbuotojas turi mažų vaikų, kurių į darželius nuo rytojaus nebepriims. Tai reiškia, kad patys medikai, neturėdami, kur palikti savo vaikų, galės kreiptis dėl laikino nedarbingumo. Kaip bus sprendžiama ši problema, kol kas neaišku.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą