Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir per šventes

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą, skelbiantį, kad sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir per šventes. Tokiu būdu siekiama sumažinti pacientų srautus ligoninių priėmimo skyriuose. Pirminės sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir Tauragėje.

„Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir reikiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams šventiniu laikotarpiu bei sumažinti pacientų srautus ligoninių priėmimo skyriuose, pirmines ambulatorines ir kai kurias specializuotas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos, COVID-19 tyrimus atliekančios laboratorijos, mobilieji punktai ir karščiavimo klinikos dirbs ir šventinėmis dienomis – gruodžio 24–26 d.“, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Informuojama, kad ilgąjį Kalėdų savaitgalį asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) laboratorijos, atliekančios COVID-19 nustatymo PGR tyrimus, veiks įprastu grafiku. Šeimos medicinos paslaugas teikiančios įstaigos pacientams paslaugas teiks tik ūmios ligos atveju, kai pasireiškia karščiavimas ir vidutinio stiprumo skausmas, taip pat – kai paros laikotarpiu, pacientui esant ramybės būsenos, atsiranda dusulys, galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas ir vėmimas, sutrinka koordinacija, pasireiškia staiga progresuojantis tinimas, bei tais atvejais, kai patiriamos įvairios kilmės traumos ir sužeidimai.

Numatoma, kad savivaldybės turės paskirti bent vieną šeimos medicinos paslaugas teikiančią įstaigą dirbti 4 val. kontaktiniu būdu ir 4 val. nuotoliniu būdu. Darbui užtikrinti bus galima pasitelkti personalą tiek iš viešųjų, tiek iš privačių įstaigų. Savivaldybės paskirtoje įstaigoje šeimos medicinos paslaugos bus teikiamos visiems prie savivaldybės teritorijoje esančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusiems gyventojams.

Šios savaitės pradžioje vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius patikino, kad darbas bus organizuojamas. Tačiau kuri medicinos įstaiga kurią dieną dirbs, dar nėra skelbiama. Medikas posėdžio dalyvius patikino, kad vos tik bus sudarytas grafikas, bus paviešintas visuomenei, kad gyventojai žinotų, kur kreiptis.

Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad informaciją apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą šventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 20 d. bus galima rasti savivaldybės interneto svetainės pagrindiniame puslapyje arba prie įėjimo į sveikatos priežiūros įstaigą.

SAM taip pat skelbia, kad per šventes turės dirbti ir mobilieji punktai tyrimams atlikti – jų veikla šventinėmis dienomis privalės būti ne trumpesnė, nei 2 val. per dieną.

Savivaldybių, kuriose yra įsteigtos karščiavimo klinikos, poliklinikose ir miestų ar rajonų savivaldybių ligoninių konsultacinėse poliklinikose bus teikiamos radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugos ne trumpiau kaip po 4 valandas per dieną.

Naujieji Metai sutampa su savaitgaliu, todėl paslaugos turėtų būti teikiamos kaip eilinį savaitgalį.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą