fbpx

Švietimo skyriaus vedėjas: nėra ko vaidinti, kad dirbi, jei neįmanoma

Dalintis:

Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbs, kada baigsis šie mokslo metai. Tačiau ministras Algirdas Monkevičius jau dabar pranešė, kad jie bus trumpesni nei įprasta.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė, kad kol kas neturi informacijos, kada baigsis šie mokslo metai. Anot jo, jei ir toliau tęsis karantinas, logiška, kad pabaigus pagrindinę mokymo programą kitos veiklos, kurios trukdavo pora savaičių, nebus organizuojamos. Pavyzdžiui, pažintinės veiklos.

E.Šteimantas sako: nėra ko vaidinti, kad dirbi, jei to darbo daryti neįmanoma.

O pagrindinę programą, kurią numatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, mokyklos turi įvykdyti. Ir esą įvykdys. Kol kas nuotolinis mokymas sekasi gerai.

– Aišku yra įvairių patirčių, bet iš tos informacijos, kurią turiu, galiu pasakyti, kad sekasi gerai. Gilesnio vertinimo daryti negaliu, bet aš ir mano kolegos girdime, kad turime labai gražių pamokų. Mokytojai turi idėjų ir jas įgyvendina. Galime demonstruoti pamokas, kokias pas mus rajone padaro kai kurie mokytojai. Sulaukiame ir tėvų skambučių, ir mokyklų vadovai džiaugiasi, – tvirtino rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

E.Šteimantas sakė, kad šią savaitę bus išdalinta nuotoliniam mokymuisi skirta įranga (planšetės) gauta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Mokyklos mokinius įranga aprūpino ir prieš šventes, tačiau kam reikės, bus pakeistos. Su visais mokiniais pamokų metu susisiekiama 100 procentu.

– Mūsų mokytojai tikri šaunuoliai. Nuoširdžiai sakau, kad džiaugiamės jais, – pokalbį baigė rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas E.Šteimantas.

* * *

Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad valstybiniai egzaminai prasidės birželio 22-ąją ir baigsis liepos 21-ąją. Rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 d. Brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 d.

Brandos atestatui gauti reikia dviejų išlaikytų egzaminų: lietuvių kalbos ir literatūros bei vieno laisvai pasirenkamo. Lietuvių kalbos ir literatūros įskaita, nors nuomonių yra įvairių, vis tik bus. Laikas, iki kada mokyklos galės surengti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą abiturientams, pailgėjo iki gegužės 4 d.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis bei mokyklinis brandos egzaminai vyks birželio 29 d.
Jau suplanuotas ir priėmimas į aukštąsias mokyklas – pirmasis jo etapas planuojamas iki rugpjūčio 18 d., antrasis – iki rugsėjo 4 d. Aukštosioms mokykloms siūloma studijų pradžią pirmojo kurso studentams pavėlinti iki rugsėjo 14 d.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą